سررسید

سررسید چیست؟

 نوعی دفترچه یادداشت روزانه هستند، با این تفاوت که هر صفحه آن دارای تاریخ سال 1401 است؛ البته امروزه به دلیل کاربرد های متععدی که دارند در زمینه های مختلف کاری، انواع زیادی به بازار آمده‌اند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین به دلیل جنس محکم جلد آن ها و نوع صحافی آن ها دارای عمر طولانی هستند ( یک سال ) و می‌توانند به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند نیز مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که کلمه سررسید به زبان ایتالیایی annuario نام برده می شود.

این محصول را می‌توان با توجه به صفحات داخلی، نوع جلد، جنس صفحات، نوع چاپ، اندازه چاپ و شیوه صحافی دسته‌ بندی کرد.

دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که درمورد رویدادهای اتفاق‌افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد. سالنامه‌ها ممکن است موضوعات مختلفی از جمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند. سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات، یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه دارند. نوشتن سالنامه می‌تواند در مواردی چون حقوقی، بازرگانی، انبارداری یا تولیدی جنبهٔ قانونی داشته باشد.

سالنامه از ترکیب دو کلمه «سال» و «نامه» تشکیل شده و شاید به این دلیل باشد که سالنامه، مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که فرد برای سال می‌نویسد یا برعکس. یعنی سال (گذر زمان)، و صاحب سالنامه، نامه‌نگاری‌هایی با یکدیگر ترتیب می‌دهند و به همین دلیل است که برای برخی از مردم، سالنامه یک وسیله کاملاً شخصی محسوب می‌شود.

تاریخچه سررسید

اولین بار در ایتالیا اختراع شد. ایران و ایتالیا دو کشور تولید کننده انبوه این محصول در سرتاسر جهان می باشند.

معمولا سالنامه های لوکس و اروپایی، که بیشتر توسط مدیران مورد استفاده قرار میگیرد؛ الگو گرفته از سالنامه های لوکس ایتالیایی میباشد که توسط مجموعه ابن سینا، خدمت شما عزیزان عرضه میگردد. همچنین تولید و توزیع انواع سررسید اختصاصی شما عزیزان انجام می شود.

مراحل دریافت سررسید

  • انتخاب محصول از طریق لیست سررسید ذیل
  • کلیک برروی دکمه افزودن به سبد خرید و یا ارسال کد کالا به واحد فروش مجموعه ابن سینا به آدرس @EbnesinaSupport و یا سفارش تلفنی و تماس با 09158003545
  • واحد فروش ابن سینا پس از سفارش طرح انتخابی  شما، با شما به جهت تایید نهایی تماس خواهند گرفت.