دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

بادکنک و انواع آن

بادکنک و انواع آن

بادکنک
بادکنک های اولیه ازمثانه حیوانات ساخته می شد . درآن زمان مثانه های باد شده حیوانات دربازی بچه ها استفاده می شد ولی بادکنک های مدرن و امروزی ازموادی مانند لاستیک ، لاتکس ، پلاستیک ، … ساخته می شوند .
بادکنک لاتکس
بادکنک های امروزی ازیک ماده بسیار کشسانی که از شیره درخت بلوط گرفته می شود ، ساخته می شوند . این درخت ابتدا در جنگل های استوایی آمریکای جنوبی یافت می شد و سپس از طریق برزیل به اروپا نیز برده شد و امروزه در بسیاری از کشورهای گرمسیری کشف شده ، اولین بادکنک لاتکس در سال 1847 توسط جی . جی . اینگرام درلندن ساخته شد ولی بعدها در دهه 1930 به فراوانی تولید شد.

چون که لاتکس یک ماده 100 درصد طبیعی است، در اثر نور خورشید و آب از بین می رود . این روند از زمانی که بادکنک باد می شود تقریبا به سرعت شروع می شود و هر چه بیشتر در معرض نور خورشید باشد ، زودتر بادکنک خالی می شود.
اولین نشانه های این روند بعد از یک ساعت قابل مشاهده هستند به طوری که رنگ بادکنک شیری رنگ می شود که ا صطلاحا اکسیده شدن نامیده می شود ، تحقیقات نشان می دهد که در شرایط محیطی مشابه ، عمر بادکنک به اندازه عمر برگ درخت بلوط است .

بادکنک فویلی
این بادکنک ها سبک هستند که این مساله باعث افزایش حالت شناوری آنها می شود . آنها کش نمی آیند درنتیجه طرح های رنگارنگ روی آنها دراثر باد کردن به هم نمی ریزند.

بادکنک ماری
در پایان دهه 1950 کارخانه های بسیاری شروع به ساخت بادکنک هایی کردند که قابلیت پیچ خوردن داشتند. این بادکنک ها بسیار بلند بودند و به فرد این امکان را می داد تا گره و پیچ های بسیاری دریک بادکنک ایجاد کند .

بادکنک فقط برای تفریح نیست
مشخصات بادکنک که شامل وزن سبک و قیمت ارزان آن است ، کاربردهای بسیاری را برای آن بوجود آورده است . بعضی ازبادکنک ها فقط در تزئینات استفاده می شوند ولی بعضی برای هدفی خاص مانند هواشناسی ، درمان پزشکی ، اهداف نظامی و حمل و نقل استفاده شود

اضافات بادکنک
پیشنهاد میکنم که مردم بادکنک را مانند همه محصولات دیگر به طور صحیح دور بریزند . بهتراست که برای بادکنک های هلیومی ازوزنه استفاده شود تا به طور اتفاقی در هوا رها نشوند و از مشتریان خواسته شود تا بادکنک های باد نشده را در ظرفی قرار دهند . و سعی کنند بادکنک های به درد نخور را به روش درست از بین ببرند.
نگهداری بادکنک
توصيه مي شود هنگامي كه بادكنكي را خريداري مي كنيد و قصد نگهداري آنرا داريد ، بادكنك را در مكاني خشك و خنك مانند طبقه پائين يخچال نگهداري نمائيد و حتي الامكان سعي كنيد . بادکنکی که خریدید تا 6 ماه میتوانید استفاده کنید.

درباره نویسنده