دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

کیف های چرمی طبیعی

کیف های چرمی طبیعی

کیف های چرم طبیعی
اگر بخواهیم درباره کیف های چرم طبیعی توضیح بدهیم لازم است ابتدا با چرم و انواع آن آشنا شویم.
ما در کل دو نوع چرم داریم
چرم طبیعی
چرم مصنوعی
✅ چرم طبیعی
چرم طبیعی به طور مستقیم از روش چرم سازی از پوست حیواناتی مثل گاو، بز، گوسفند و غیره به دست می آید. چون پوست حیوانات فسادپذیر هستند و باقی نمی مانند ابتدا آنها را به دباغخانه ها جهت ساختن چرم های پایدار و خوب می برند بعد یک سری عملیات فیزیکی و شیمیایی روی آنها انجام می گیرد به طوری که در خصوصیات اصلی چرم تغییری ایجاد نشود و فقط یک سری تغییرات در سطح رویی آنها ایجاد می‌کنند تا پایدار و ماندگار بمانند.

✅چرم مصنوعی
چرم مصنوعی از مواد پلاستیکی به نام pvc یا pu تشکیل می شوند.
دو روش تولید چرم مصنوعی
روش تر
روش خشک
این دو روش هرکدام شرایط تولید خاص خود را دارد.
نام دیگر چرم مصنوعی چرم صنعتی و غیر طبیعی است چون این نوع چرم نسبت به چرم طبیعی ارزان تر است از آن در صنعت کیف، کفش، لباس و غیره بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد.
تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی
1-لمس کردن
وقتی که یک چرم طبیعی را در دست می گیرید اگر سطح آن را لمس کنیدحس نرمی و گرمی به شما می دهد اما اگر سطح یک چرم مصنوعی را لمس کنید حس سردی و سختی به شما می دهد اگر چرم طبیعی را با انگشت فشار دهید زود به حالت اولیه برمیگردد اما در چرم مصنوعی اینجوری نیست چرم مصنوعی به راحتی می شود آن را با سوزن سوراخ کرد اما چرم طبیعی خیلی سخت با سوزن سوراخ می شود.
2-بوکردن
چرم طبیعی بوی شیرین ،دلنشین و احساس زنده بودن می دهد اما چرم مصنوعی بوی ناخوشایند پلاستیک یا بوی شیمیایی می دهد بهتر است در خرید چرم از برند ها و تولید کنندگان معتبر استفاده کنیم .
3-مشاهده کردن
اگر سطح یک چرم طبیعی را نگاه کنید می بینیم که سطح آن دانه دانه با سوراخ های کوچک و خط های کج است اما برعکس چرم مصنوعی سطحی کاملا صاف و براق دارد اما امروزه با فناوری‌های جدید چرم طبیعی را با سطح صاف و براق تولید کرده‌اند یا به اصطلاح چرم اصلاح شده می‌گویند که این تشخیص آن را از چرم مصنوعی کمی مشکل کرده است اما سطح چرم مصنوعی خیلی خیلی براق تر از چرم طبیعی است.
4-حرارت دادن
این روش از بهترین روش های تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی است یک کبریت را در نزدیک یک تکه چرم قرار دهید اگر چرم زود جمع شد و بوی پلاستیک داد این چرم مصنوعی است اما چرم طبیعی بعد از حرارت دیدن و سرد شدن زود به حالت اولیه برمیگردد.
5- خواندن خواندن مشخصات محصول
قبل از خرید یک محصول چرمی باید به مشخصات محصول دقت کنید بیشتر مارک های داخلی و خارجی دارای محصولاتی هستند که یک سری توضیحات مثل نوع چرم یا نوع پرداخت و موارد دیگر را دارند که شما باید دقت کنید که محصول با کیفیت را انتخاب کنید چرم های طبیعی دارای برچسب های شناسایی هستند که بر روی آنها اطلاعاتی درج شده است که می‌تواند به شما کمک کند در انتخاب یک خرید خوب و موفق.

6-تست رطوبت
این روش ساده ترین روش تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی است فقط چند قطره آب را روی یک تکه چرم بریزید اگر آب را جذب کرد چرم طبیعی است اما اگر آب را دفع کرد چرم مصنوعی است.
تذکر: نباید چرم طبیعی را از آب پر کرد زیرا ممکن است آب زیادی به چرم آسیب برساند.
7-خم کردن
این روش کارایی خوبی دارد اگر چرم طبیعی را خم کنیم باید زود به حالت اولیه برگردد و چین و چروک آن بین برود اما اگر چرم مصنوعی باشد به سختی خم می شود و چین و چروک ها آن بین نمی روددر کل چرم طبیعی انعطاف پذیری بالاتری دارد.
8-مقدار وزن
چرم طبیعی سنگین است اما چرم مصنوعی سبک است چرم طبیعی که از پوست بز ساخته شده سبک تر از چرم طبیعی که از پوست گاو ساخته شده است اما چرم مصنوعی از این دو هم سبک تر است.
9-کیفیت و قیمت چرم طبیعی و چرم مصنوعی
چرم طبیعی با کیفیت تر، بادوام تر، طبیعی تر، زیبا تر و البته گران تر از چرم مصنوعی است و دلیل گرانی چرم طبیعی به دلیل قیمت بالای مواد اولیه است.
نتیجه گیری
تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی اهمیت بسیار زیادی دارد. چرم طبیعی در عین گران بودن بسیار با دوام است و اگر خوب نگهداری شود تا ۱۵ سال می‌توان از آن استفاده کرد. برعکس چرم مصنوعی در طی زمان دوام و رنگ خود را از دست می دهد.
پس بهترین گزینه در انتخاب یک هدیه لوکس و شیک استفاده از محصولات چرمی طبیعی است که کیف چرمی طبیعی از این محصولات است.
کیف های چرمی هم از چرم طبیعی درست می شوند هم چرم مصنوعی..
اما کیف های چرم طبیعی بادوام تر و البته گران تر هستند..
کیف های چرم طبیعی زنانه، مردانه، کیف پولی مردانه و زنانه و… از محصولات چرمی هستند..

درباره نویسنده