دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

چاپ سررسید

چاپ سررسید

چاپ سررسید

چاپ سررسید

همانطور که پیشتر در مقاله تاریخچه سررسید با شروع این هدیه تبلیغاتی فوق العاده آشنا شدیم،در ادامه مطلب به چاپ سررسید میپردازیم. این روز ها همه در محل کار ، منزل ، دانشگاه و یا مدرسه همراه خود برای یادداشت مطالبش یک عدد سررسید دارد که جوز مهم ترین قسمت لوازم التحریر است .

سررسید یکی از لوازمی است که برای تمام افراد مورد استفاده قرار میگیرد و می تواند نیاز افراد را برای یادداشت بر طرف کند .

قطعا یکی از راه های تبلیغات سود ده روش تبلیغ بر روی سررسید است . این نوع چاپ روش های مختلفی دارد و این روش ها بستگی به نوع سررسید و جنس آن دارد که می توانید روش های چاپ را انتخاب کنید .

طلاکوب ، لیزر ، داغکوب و چاپ اختصاصی، پلاک فلزی، پلاک مولتی استایل

لیزر یکی از آسان و سریع است . بستگی به نوع جلد سررسید می تواند نوع حک تغییر کند. مجموعه هدایای تبلیغاتی ابن سینا آمادگی پذیرش تمام خدمات چاپی شمارا دارد.

لیزر

بر روی آن متفاوت باشد . بهترین نوع حک لیزر جنس جیر است که هنگام لیزر سطحی از بالای آن سوخته و تغییر رنگ روی جلد ایجاد میشود و طرح شما بر روی آن نمایان می شود. البته رنگ جک شده هنگام لیزر به جنس روی سررسید بستگی دارد به عنوان مثال چرم ایرانی این قابلیت را ندارد و فقط طرح لوگو بر روی آن چاپ می شود و رنگ آن عوض نمی شود.

هنگام چاپ لیزر باید توجه داشته باشید که اگر چرم و یا جیر مورد نظر جهت چاپ از کیفیت پایینی برخوردار باشد چاپ لیزر شما به خوبی انجام نمی شود.

کیفیت دستگاه لیزر و دقت اپراتور دستگاه لیزر نیز در این امر بی تاثیر نیست و می تواند کیفیت شما را در هنگام چاپ بر روی سررسید تعیین کند.

پلاک فلزی

حک شدن به وسیله پلاک فلزی یکی دیگر از انواع حک لوگو بر روی سررسید است. پلاک های فلزی سایز و طرح های مختلفی دارند که به انتخاب شما و سایز لوگوی که می خواهید حک شود انتخاب می شود . رنگ پلاک در انواع مختلفی ارائه می شود ولی دو رنگ نقره ای و طلایی بیشترین طرفدار را دارد که سالانه استفاده می شود . اگر می خواهید که  پلاک استفاده شده برای حک لوگو شما بر روی سررسید از پلاک های با ضخامت مناسب استفاده کنید تا در اثر ضربه و مرور زمان شکل ظاهری خودش را از دست ندهد.

محاسبه انجام این روش به صورت یک حک لیزر و قیمت یک پلاک انجام می شود.

پلاک مولتی استایل

پلاک مولتی استایل به این صورت است که تعدادی ورقه پلاستیکی بر روی هم قرار گرفته شده است و روی آن با یک لایه طلایی قرار گرفته است که هنگام لیزر لایه طلایی سوخته می شود و یک رنگ مشکی بر روی لایه طلایی ایجاد می شود

پلاک مولتی استایل به دو صورت نازک و ضخیم ارائه می شود که جنس نازک آن از یک لایه فلزی پشت چسب است

داغکوب

حک داغکوب روشی است که به صورت داغ ردن کلیشه استفاده می شود . کلیشه نوعی قاب فلزی از لوگویی که مشتری سفارش داده است . قاب فلزی روی دستگاه داغکوب قرا میگیرد و با پرس و حرارت معین طرح مورد نظر روی سررسید حک می شود . حرارت دستگاه به دو صورت ایجاد میشود یا به صورت مستقیم از طریق لمینت و یا از طریق امواج مغناطیسی حرارت لازم جهت داغ شدن دستگاه و حک شدن ایجاد می شود.

همچنین باید توجه داشته باشید رد صورتی که می خواهید کیفیت حک داغی شما بالا باشد باید توجه کنید که کلیشه دارای زدگی نباشد چون هنگام کار بر روی جلد اثراتی بر جای می گذارد که از زیبایی کار می کاهد. و همچنینی دقت داشته باشید که فشار و حرارت مناسب هنگام کار با دستگاه تعریف شود ، در غیر این صورت طرح به صورت زیبا روی سررسید چاپ نمی شود.

جنس هایی که برای داغکوب توصیه میشود ، ترمو،چرم و گالینکور است.

هزینه انجام داغکوب مستلزم یک پرداخت اولیه جهت ساخت طرح کلیشه است و سپس هزینه برای هر پرس ضرب داغی دریافت می شود.

طلاکوب

روش طلاکوب ویا نقره کوب به همان روش داغکوب است یعین با اعمال فشار و حرارت طرح مورد نظر روی سررسید ولی با این تفاوت که قبل از شروع کار یک برگه نازک طلایی یا نقره ای روی کلیشه قرار میدهند و  هنگام  پرس شدن به همراه فشار، ورقه بر روی جلد قرار میگیرد. چاپ طلاکوب بر روی سررسید با جلد چرم و گالنکور بیشتر مرسوم است چون نتیجه بهتری را ارائه می کند.

گرچه این روش به اسم طلاکوب ویا نقره کوب مرسوم است ولی ازاین روش می شود رنگ های دیگر را نیز به هنگام پرس استفاده کرد . هزینه انچام چاپ طلاکوب مانند چاپ به روش داغکوب است .

چاپ سیلک

یکی از روش های قدیمی است که هنوزم مرسوم است و انجام می شود، به این روش که لوگو و طرح مورد نظر با استفاده از شابلون و مرکب مخصوص چاپ سیلک روی جلد مورد نظر شما منتقل میشود و اکر تمایل داشته باشید که طرح مورد نظر شما به صورت چند رنگ چاپ شود باید هر رنگ با شابلون مخصوص روی طرح قرار بگیرد.

تمام موارد گفته شده برای چاپ لوگو طرح شما بر روی صفحه اول است و در روش های دیکری برای قرار دادن تبلیغت و یا چاپ برای صفحات داخلی سررسید شما قرار دارد میگیرد .

از جمله لت گذاری ، ترام، چسباندن لیبل ،چاپ رویان ، چاپ سررسید اختصاصی،چاپ آستر

ترام :

در چاپ ترام متن و لوگو از قبل تعیین شده به صورت بسیار کمرنگ و به صورت تک رنگ بر روی صفحات داخلی سررسید قرار میگیرد.

لت گذاری :

در روش لت گذاری تعدادی صفحه تبلیغاتی که از طرف مشتری تعیین شده است بر روی برگهای تحریر و یا گلاهس چاپ می شوند و در ابتدای سررسید یا ابتدای هر فصل و یا انتهای سررسید قرار میگیرند .

چاپ رویان :

این روش برای سررسید های دوخته شده مورد استفاده قرار می گیرد و به این صورت است که صفحات ساده ما بین صفحات داخل قرار میگیرد

ولی می تواند به سلیقه مشتری به صورت اختصاصی صفحات تبلیغاتی چاپ شوند.

چسباندن لیبل :

این روش یکی از پر هزینه ترین و زمان برترین روش های چاپ هستند وصفحافی آن زمان بر و هزنیه بر دار است در تیراژه های پایین انجام می شود. دراین روش چلیبل بر روی لت و یا آستر بدرقه با محتوای تبلیغاتی مشتری چاپ و جایگذاری می شود.

چاپ سررسید اختصاصی :

در این روش در تیراژه های 1000 عددی و بالاتر می توان صفحات داخلی سررسید ،جلد،آستر بدرقه،لت و حتی رویان سررسید را بنا به سلیقه و نیاز مشتری چاپ کرد دذر این روش دست شما برای سفارشی سازی سررسید خودتان بیشتر است.

درباره نویسنده