دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

سررسید اختصاصی چیست؟( توضیح و آموزش خرید)

سررسید اختصاصی چیست؟( توضیح و آموزش خرید)

سررسید اختصاصی چیست؟

سررسید اختصاصی و سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است، با این تفاوت که هر صفحه آن دارای تاریخ است؛ البته امروزه بر اساس کاربردهای فراوان در رشته‌های مختلف کاری، انواع مختلف سررسید به بازار آمده‌اند که در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم. همچنین به خاطر کاربردی بودن و همچنین عمر طولانی ( یک سال ) می‌تواند به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند نیز مورد استفاده قرار گیرد.

سررسیدها را می‌توان برحسب اطلاعات صفحات داخلی، جنس جلد، نوع صفحات، نوع چاپ، اندازه چاپ و نوع صحافی دسته‌ بندی کرد.

از لحاظ محتوایی سالنامه و سررسید دارای 3 بخش می‌باشند. می‌تواند شامل تصاویری از نوروز و یا تبلیغات و… باشد و همچنین صفحه‌ای به نام دارنده سالنامه هست.
صفحات داخلی سررسید که درواقع برای یادداشت روزانه استفاده می‌شود و دارای تاریخ است. درواقع خود این صفحات داخلی به 4 مدل تقسیم ‌بندی می‌شوند که در ادامه توضیحاتی در این مورد خواهیم داد .
بخش پایانی سالنامه معمولاً شامل صفحاتی است که در آن می‌توان اطلاعات مهم و یا برگه‌هایی برای یادداشت تلفن و یا برای مشاهده تلفن‌های ضروری مانند آتش‌ نشانی و اورژانس  را یافت .
سررسیدها در انواع مختلف بر اساس تاریخ بندی می‌باشند. سررسید بر اساس تاریخ ثبت‌شده در هر صفحه از سررسید می‌توان 4 مدل مختلف سررسید را معرفی نمود:

1- سررسید روزانه: 

درواقع هر صفحه در این نوع از سررسید نماینده یک روز از سال است و در هر صفحه تاریخ یک روز ثبت‌شده است .

2- سررسید روزشمار:

درواقع این مدل مانند مدل قبلی است فقط روزهای پنجشنبه و جمعه به ‌جای اینکه در 2 صفحه متفاوت چاپ شوند، در یک صفحه چاپ ‌شده‌اند. این نوع از سررسید مناسب اکثر مشاغل است زیرا اکثراً در روز جمعه تعطیل می‌باشند و نیازی به یادداشت ‌برداری در روز جمعه ندارند .

3- سررسید دو روزشمار:

در هر صفحه این نوع سررسید، 2 روز هفته ثبت‌شده است و برای مشاغلی که یادداشت ‌برداری کمی در روز دارند مناسب است .

4- سررسید هفتگی:

در هر دو صفحه این سررسید هفت روز هفته گنجانده‌ شده و برای یادداشت‌ برداری‌های کوتاه مناسب است .

سالنامه چیست ؟

سالنامه دفتر یا کتابی است دست ‌نویس یا چاپ ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد. سالنامه‌ها ممکن است موضوعات مختلفی ازجمله اقتصادی، سیاسی، یا اجتماعی را پوشش دهند یا تنها به یک موضوع بپردازند. سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌ هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات، یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه‌دارند. نوشتن سالنامه می‌تواند در مواردی چون حقوقی، بازرگانی، انبارداری یا تولیدی جنبهٔ قانونی داشته باشد .

سالنامه

سالنامه از ترکیب دو کلمه «سال» و «نامه» تشکیل ‌شده و شاید به این دلیل باشد که سالنامه، مجموعه‌ای از نامه‌هایی است که فرد برای سال می‌نویسد یا برعکس. یعنی گذر زمان و صاحب سالنامه، نامه ‌نگاری‌هایی با یکدیگر ترتیب می‌دهند و به همین دلیل است که برای برخی از مردم، سالنامه یک وسیله کاملاً شخصی محسوب می‌شود.

سالنامه و سررسید هراندازه می‌تواند بزرگ یا کوچک باشد. اندازه‌های معمولِ سررسید یا سالنامه، تقریباً مانند قطر کتاب، عبارت‌اند از:

سالنامه وزیری، سالنامه اروپایی، سالنامه سلطانی، سالنامه رحلی، سالنامه رقعی، سالنامه پالتویی، سالنامه خشتی، سالنامه جیبی، سالنامه ارگانایزر و سالنامه رمزدار تبلیغاتی به‌طور مثال با سالنامه رمزدار تبلیغاتی به ‌راحتی می‌توانید از اطلاعات خود محافظت کنید و با رمزنگاری بر روی سالنامه تا زمانی که رمز اصلی وارد نشود این سالنامه بازنخواهد شد و امنیت اهدافتان را می‌توانید افزایش دهید.

صفحات این سالنامه تهیه‌شده از کاغذ مرغوب و با کیفیت است. همچنین جلد چرمی تعبیه ‌شده در این سالنامه زیبایی را چند برابر می‌کند.

شما می‌توانید به‌راحتی در هرزمانی که خواستید بر روی این سالنامه تبلیغات خود را، که می‌تواند شامل: عکس، نشان‌واره و یا معرفی یک محصول” باشد را در هنگام سفارش درج نمایید و به مشتریان یا دوستانِ خود هدیه دهید.

تعطیلات رسمی و جدول ضمیمه‌ی مناسبت‌های رسمی سال شمسی، از اطلاعاتی هستند که سالنامه رمزدار تبلیغاتی در اختیارتان می‌گذارد؛ به ‌این ‌ترتیب دیگر بهانه‌ای برای فراموش کردن مناسبت‌های مهم ندارید. با این سالنامه بدون اینکه نگران هدر رفتن کاغذ باشید، به فردی خوش‌قول و منظم تبدیل می‌شوید و می‌توانید برای تمامی روزهای تعطیل و مناسبت‌های خود برنامه‌ ریزی دقیق و هدفمند انجام دهید، و یا سالنامه چهار لَت، این نوع سالنامه پک کامل برای مدیران، کارمندان و کارکنان مراکز اداری و ترجمان‌های دولتی است.

تعطیلات رسمی و جدول ضمیمه‌ی مناسبت‌ها و روزهای تعطیل سال 1397 شمسی، اطلاعاتی هستند که سالنامه‌ی رقعی 1397 در اختیارتان می‌گذارد؛ به‌این‌ترتیب دیگر بهانه‌ای برای فراموش کردن مناسبت‌های مهم ندارید.

هر هفته از سال شامل یک صفحه به همراه توضیحات روز و هفته می‌باشد.این ست دارای یک سالنامه  4 لت می‌باشد. از ویژگی‌های این محصول می‌توان اشاره کرد به‌جای عکس ،یک محفظه برای خودکار ، ماشین‌حساب و مدارک.

پرفراژ این صفحات این امکان را به شما می‌دهد تا در صورت تمایل مطالب را به ‌راحتی جدا نمایید و در اختیار دیگران قرار دهید.

با این سالنامه بدون اینکه نگران هدر رفتن کاغذ باشید، به فردی خوش‌قول و منظم تبدیل می‌شوید و می‌توانید برای تک‌تک روزهای تعطیل و مناسبت‌ها برنامه ‌ریزی کنید.

اگر می‌خواهید هدیه‌ای که می‌دهید به چشم‌گیر باشد، می‌توانید به‌صورت دلخواه هرگونه نشان‌واره و یا تبلیغاتی که می‌خواهید بر روی آن درج کنید و به مشتریان خود هدیه بدهید.

کافی است کارهای روزمره‌تان را در این برگه‌ها یادداشت کنید و هرروز نگاهی به آن بیندازید. با این سالنامه چهار لت شما می‌توانید یک نگاه کلی به ماه پیش داشته و هفته کنونی و دیگر هفته‌ها را در یک نمای کلی بررسی نمایید.

این محصول داخل جعبه‌ی نفیس و ارزشمندی قرار می‌گیرد که آن را از دیگران متمایز می‌کند و شما می‌توانید از آن به‌عنوان یک هدیه‌ی مناسب برای عزیزانتان استفاده کنید.

ویژگی های سالنامه

سالنامه می‌تواند تقویم نیز باشد یا تقویمی را در خود داشته باشد. این نوع سالنامه‌ها چیزی است که اکثر ما با آن آشنایی داریم و موضوع صبحت ما نیز در این نوشته همین نوع از سالنامه‌ها می‌باشد.

طبق تعریف، سالنامه دفتر یا کتابی است دست‌نویس یا چاپ‌شده که در مورد رویدادهای اتفاق افتاده در یک سال اطلاعاتی می‌دهد.

مسائل اقتصادی، اجتماعی، سیاسی ازجمله مهم ‌ترین موضوعاتی است که در بیشتر سالنامه‌های رایج آورده می‌شود. برای مثال سالنامه اقتصادی بانک مرکزی و یا سالنامه آماری کشور که هرسال منتشرشده و به شرح مسائل اقتصادی و گزارش عملکرد خود در آن می‌پردازد.

همچنین سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطرهٔ حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه ‌دارند. برای مثال سالنامه دفاع مقدس که خاطراتی از شهیدان دفاع مقدس، روزشمار عملیات مهم در جنگ تحمیلی و همچنین روزشمار رخ دادهای دفاع مقدس، به همراه تصاویری از سرداران و امرای شهید دفاع مقدس و… را در بر دارد.

از طرفی، نوشتن سالنامه در مواردی همچون حقوقی، بازرگانی، انبارداری، حسابداری یا تولیدی می‌تواند جنبه قانونی داشته باشد.

امروزه کم ‌تر کسی است که با فرارسیدن نوروز از داشتن سالنامه بی‌بهره بماند.

هرچه به پایان سال نزدیک می‌شویم، تب‌وتاب خرید سررسید تبلیغاتی در میان شرکت‌ها و سازمان‌ها افزایش می‌یابد. شرکت‌ها سررسیدهای سال جدید را با افزودن لوگو و لت‌های گلاسه تبلیغاتی سفارشی کرده و آن‌ها را به‌عنوان هدیه در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند. هدیه دادن سررسید باعث می‌شود تا مشتریان در طول سال و با استفاده از آن شرکت هدیه دهنده و برند وی را به‌صورت مکرر به یاد آورده و نام و نشان وی در ذهن آن‌ها به شکلی مؤثر باقی بماند.

درواقع خرید سررسید برای شرکت‌ها یا ادارات کار ساده‌ای نیست. یکی از دغدغه‌های بزرگ شرکت‌ها در این حوزه، پیدا کردن تأمین‌ کننده‌ای است که اولاً بتواند مدل و طرح مورد نظر شرکت را باقیمتی متناسب به وی ارائه دهد و ثانیاً قابل‌ اعتماد بوده و بتواند به تمام تعهدات خود در زمان مقرر عمل کند. در این زمان شرکت‌ها سه روش را پیش می‌گیرند.

برخی از شرکت‌ها با تحقیق و جست‌وجو تولیدکنندگان اصلی سررسید را پیداکرده و با آن‌ها تماس می‌گیرند. این شرکت‌ها خرید بی‌واسطه را ترجیح می‌دهند و توانایی و تجربه لازم برای برقراری ارتباط و پیگیری امور خود از تولید کننده را دارند. سفارش مستقیم سررسید به تولید کننده اصلی، مزایای فراوانی دارد که البته در حوزه بحث این نوشته نمی‌گنجد.

دسته دومی از شرکت‌ها وجود دارند که با توجه به حضور نیروی متخصص در مجموعه، طراحی و تولید سررسید را خود دنبال می‌کنند. این شرکت‌ها با چاپخانه ‌ها، جلدسازی‌ ها و صحافی‌ها طرف حساب‌شده و تولید سررسید خود را قدم‌ به ‌قدم جلو می‌برند. این روش گرچه ممکن است قیمت سررسید تمام‌ شده را تا حدودی کاهش دهد، اما به دلیل یکپارچه نبودن مراحل تولید و عدم وجود تجربه کافی، با ریسک کاهش کیفیت مواجه است. همچنین اگر در مراحل تولید مشکلی به وجود آید و به دوباره ‌کاری منجر شود، ممکن است هزینه تمام ‌شده سررسید ازآنچه شرکت می‌توانست به ‌صورت یک جا سفارش دهد، بیشتر شود.

دسته سوم شرکت‌ها نیز که بیشتر موردتوجه شرکت‌های تبلیغاتی قرار می‌گیرند شرکت‌هایی هستند که به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند با یک شرکت به‌ عنوان واسطه برای خرید سررسید همکاری کنند. ازجمله این دلایل عبارت‌اند از :

1- عدم دسترسی به تولیدکنندگان اصلی سررسید

2- عدم داشتن تجربه سفارش قبلی و نبود آشنایی کافی

3- عدم وجود وقت و نیروی لازم برای پیگیری جزئیات اموری مانند طراحی

4- اعتماد و تجربه خوب همکاری قبلی با شرکت تبلیغاتی واسطه

5-  شناخت و درک مناسب شرکت تبلیغاتی واسطه از نیازهای مشتری و ….

سررسید دفتر یا جدولی است حاوی یک تقویم از یک سال، همراه با اطلاعاتی که به‌ صورت پیوست در ابتدا یا انتهای سررسید قرار می‌گیرد. به ‌عبارت‌ دیگر سررسید یا سالنامه همان دفترچه یادداشت روزانه است با این تفاوت که صفحات آن تاریخ‌دار است. سالنامه می‌تواند شامل فهرست مناسبت‌هایی باشد که بنا به تصمیماتی اتخاذ شده‌اند تا یاد و خاطره و حوادث، اتفاقات یا انسان‌های نام‌آور را زنده نگه ‌دارند درواقع در سررسید به حقایق مختلف در مورد دستاوردهای گذشته و حال اشاره‌شده است و می‌تواند یک ابزار برنامه‌ ریزی برای آینده باشد. سالنامه‌ها هرسال توسط سازمان‌های مختلف چاپ می‌شوند. مراکز چاپ سررسید سعی می‌کنند اطلاعات مفید، کمیاب و یا سرگرم‌ کننده ‌ای را برای کاربرد بیشتر در سررسیدها قرار دهند. سالنامه ممکن است موضوعات مختلفی ازجمله اقتصادی، سیاسی یا اجتماعی و غیره را پوشش دهد و یا تنها به یک موضوع  خاص بپردازد. مانند سررسید حافظ که شامل اشعار یا فال حافظ می‌باشد. طی چند سال اخیر، سررسیدها با عناوین مختلفی به چاپ رسیده‌اند که از آن جمله می‌توان سررسیدهای مهندسی، سررسید شهریار ،سررسید پزشکی را نام برد. سررسید را می‌توان بر اساس عمومی یا اختصاصی بودن آن، اطلاعات صفحات داخلی، نوع جلد، نوع صحافی و حتی سایز سررسید طبقه ‌بندی کرد.

ازلحاظ جنس جلد می‌توان به بخش‌های زیر تقسیم کرد:

جلد سلفون:

طرح مورد نظر روی گلاسه با گرماژ مناسب چاپ می‌شود که باروکش سلفون استحکام آن چند برابر می‌شود.

جلد چرم:

سررسیدهایی ک در جلد آن از چرم‌های مصنوعی استفاده می‌شود و بسیار شکیل و باکیفیت بالا هستند. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و در عوض از قابلیت‌های چاپ داغی، چاپ طلاکوب، چاپ سیلک می‌توان استفاده کرد.

جلد جیر:

پارچه استفاده‌ شده جیر است که با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود می‌باشد. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و تبلیغات را  فقط می‌توان با حک لیزر، چاپ سیلک و چاپ طلاکوب بر روی جلد انجام داد.

جلد گالینگور:

گالینگور درواقع نوعی کاغذ با استحکام بالاست که از رنگ‌ها و بافت‌های متنوعی تشکیل ‌شده است و قابلیت چاپ سیلک ، چاپ طلاکوب و حک لیزر می‌باشد.

سررسید اختصاصی

سررسید اختصاصی ابن‌سینا، هدیه‌ای استاندارد با کیفیت درجه ‌یک و مقرون‌ به ‌صرفه می باشد و جزء بهترین هدایای نفیس این مجموعه است.

سررسید اختصاصی سررسیدی است که کاملاً با ویژگی‌ها، مشخصات و طراحی موردنظر سفارش ‌دهنده تولید می‌شود. لذا چنانچه مدل خاصی به‌ عنوان نمونه در اختیاردارید و می‌خواهید سالنامه خود را مطابق آن تولید کنید، برخی از تولید کنندگان می‌توانند آن را به ‌عنوان سررسید اختصاصی برای شما تولید کنند.

مواردی همچون حک لوگو روی جلد، چاپ لوگو در صفحات، اضافه کردن لت گلاسه، چاپ روی آستر بدرقه، اضافه کردن اوراق اضافه و. . .  روی مدل ارائه ‌شده توسط تولید کننده، سفارشی ‌سازی سررسید محسوب می‌گردد.

چاپ سررسید اختصاصی:

موارد زیر مشمول تولید اختصاصی می‌باشد:

ابعاد سررسید اختصاصی:

چنانچه سالنامه موردنظر شما دارای قطعی خاص است.

جلد سررسید اختصاصی:

چنانچه برای جلد سررسید خود پارچه یا بطور مثال چرمی خاص را در نظر دارید.

طراحی صفحات اختصاصی: چنانچه تمایل دارید فرمت صفحات به ‌طور جداگانه برای شما طراحی شود. (مثلاً استفاده از علامت لوگو در طراحی صفحات و یا اضافه کردن مواردی همچون احادیث، شعر و . . . به صفحات )

رنگ چاپ سررسید اختصاصی:

چنانچه تمایل داشته باشید رنگ چاپ المان‌های تاریخ و نوشته‌های داخل سالنامه را تغییر دهید.

کاغذ سررسید اختصاصی:

چنانچه تمایل دارید گرماژ کاغذ داخلی را تغییر داده و یا از کاغذی خاص برای آستربدرقه سررسید خود استفاده نمایید.

سایر موارد:

ازجمله برش کاغذها یا قالب خاص، پرفراژ کردن کاغذها ، اضافه کردن جای خودکار و . . . به جلد ، برش و دوخت جلد به شکلی خاص و سایر موارد.

ویژگی سررسید  اختصاصی عالی و استاندارد:

جلد سخت با مقوای سخت و درجه‌ یک

سلفون کشی روی جلد با بهترین کیفیت بدون حباب و بدون اینکه بعد از مدتی خشک‌ شده و یا دچار ترک‌ خوردگی شود.

لت سررسید با چاپ افست درجه‌ یک با گلاسه‌هایی که بهترین چسبندگی را در جای خود داشته باشد.

چاپ افست جلد سررسید دقیقاً عین طرح داخل کامپیوتر

جلد سازی با دستگاه تمام‌ اتوماتیک

چسب کاری ابتدای سررسید اختصاصی در قسمت اتصال بدرقه سررسید به گلاسه‌های ابتدای سررسید، باید یادآوری شود در صورت عدم دقت در چسباندن، دقیقاً این نقطه، محل شکست و پاره شدن سررسید می‌باشد.

استفاده از بدرقه ضخیم 120 گرم. این نوع کاغذ بدرقه معمولاً برای صحافی قرآن و مفاتیح با تعداد برگه‌های زیاد استفاده می‌گردد.

مزایای سررسید اختصاصی از این قبیل می‌باشد:

1- یک هدیه‌ی کاربردی با سلیقه مشتری می‌باشد.

2- هدیه ای است که برای مدت زمان طولانی نزد مشتری خواهد ماند.

3- با سررسید اختصاصی برند شرکت شما هر روز جلوی چشم مشتری، روی میز یا داخل کشوی او خواهد بود.

4- با سررسید اختصاصی برند شما توسط دیگران و مشتریانی که مستقیما با شما کار نمی کنند، نیز دیده می شود.

5- سررسید اختصاصی هدیه ای مقرون به صرفه است.

6- امکان چاپ کامل خدمات و مشخصات شرکت بر روی سررسید اختصاصی وجود دارد.

نتیجه گیری:

در آخر اگر شما فردی با سلیقه خاص هستید که ترجیح می‌دهد تمام جزئیات مطابق نظر و میل شما انجام بگیرد و به دنبال کاری کاملاً منحصر به شرکت و برند خود می‌گردید، حتماً باید زمان بیشتری صرف تهیه و تولید آنچه مد نظر خود دارید بکنید و این نه‌ تنها به شما و کیفیت کار شرکت ارائه‌ دهنده سررسید، بلکه به زمان مراجعه به شرکت مذکور نیز بستگی دارد،تا آن‌ها نیز بتوانند سر فرصت و با خیالی آسوده و تمرکز کامل کاری بی‌نقص را به شما ارائه دهند. بنا به آنچه ذکر شد بهترین زمان برای سفارش سررسید چند ماه قبل از آغاز سال جدید است. بهترین زمان درست چند روز بعد از اعلام تقویم رسمی توسط وزارت ارشاد است، که به‌صورت معمول در انتهای مهر و یا ابتدای آبان ماه منتشر می‌شود.

آدرس : مشهد، خیابان امام خمینی- سه راه دارایی، نبش امام خمینی 30 فروشگاه ابن سینا

شماره تلفن : 09158003545 – 05138541500

درباره نویسنده