دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

نحوه تشخیص خودکارهای کانکو اصل

نحوه تشخیص خودکارهای کانکو اصل

محصولات نوشتاری کانکو به علت کیفیت بالا و نوشتن روان و … از برندهای محبوب و پرفروش در ایران می باشد. در این مقاله سعی داریم به نحوه تشخیص خودکارهای کانکو اصل از نوع تقلبی آن بپردازیم

محصولات نوشتاری و خودکار

محصولات نوشتاری اعم از خودکار، روان نویس، خودنویس و…امروزه جزء جدایی ناپذیر در دنیای نوشتن محسوب می گردد. خودکار برای اولین بار در سال 1320 توسط شخصی به نام علی اکبر رفوگران وارد ایران گردید و امروزه خودکار یکی از پرفروش ترین محصولات نوشتاری محسوب می شود و دارای برندهای متنوع و گوناگون می باشد. شناخت خودکار مناسب و با کیفیت برای خرید، شناخت ویژگی ها و نحوه تشخیص خودکار های اصل از جمله موضوعات مهم می باشد. با شناخت یک خودکار مناسب و خوب دیگر با مشکلاتی همچون پس دادن جوهر، خشک شدن جوهر، خستگی مچ، کم رنگ نوشتن و … روبرو نخواهید شد و با تشخیص درست آن قیمت های بالایی را برای خودکارهای تقلبی نمی پردازید. در این مقاله سعی داریم به راه های تشخیص خودکارهای کانکو اصل از نوع تقلبی آن بپردازیم و به توضیح ویژگی های با کیفیت و قابل توجه آن بپردازیم.

ویژگی های یک خودکار خوب

خودکار از جمله وسایل مورد نیاز و پرکاربرد برای هر قشر و سنی اعم از دانش آموز، دانشجو، مدیر، و هر فرد دیگری می باشد. یک خودکار خوب دارای ویژگی هایی است که با شناخت آن ها می توانید در هنگام خرید این ویژگی ها را در اولویت خود قرار دهید. ازجمله ویژگی های یک خودکار خوب موارد زیر می باشد:

-خشک نشدن جوهر: بسیاری از خودکار های بی کیفیت با به کار بردن فرمولاسیون بد و سطح پایین کیفیت در ساخت خودکار موجب ایجاد این مشکل در خودکار می گردند.

-پس ندادن جوهر: یک خودکار خوب با نوشتاری روان و مناسب مانع از پس دادن جوهر در پشت صفحه کاغذ و نفوذ در آن می گردد.

-ماندگاری بالا: خودکارهای مناسب تا آخرین قطره جوهر می نویسند

-شکل و ظاهر زیبا: شکل ظاهری و رنگ های زیبا از جمله گزینه های موجود در هنگام خرید خودکار می باشد که در درجه اول توجه خریدار را به خود جلب می کند.

-خوش دست بودن و آزار ندادن مچ دست در صورت استفاده مداوم یکی از ویژگی های قابل توجه در خودکار است.

-کم رنگ نشدن جوهر: بسیاری از خودکارهای نامرغوب مدتی پس از استفاده بد می نویسند و دیگر روان نیستند و یا رنگ جوهر آن ها کم رنگ می شود.

-قدرت نوشتاری بالا: از جمله امتیاز های یک خودکار خوب قدرت نوشتاری بالا و زود تمام نشدن جوهر می باشد

به صورت کلی دو نوع خودکار در بازار وجود دارد: خودکارهای نازک نویس و خودکارهای معمولی . این خودکارها با برندها و رنگ های گوناگون آن قدر متنوع می باشند که قدرت انتخاب برای خرید را سخت می کنند. علاوه بر موارد ذکر شده یک خودکار خوب را با قدرت نوشتاری آن و متراژ نوشتاری آن که بستگی به میزان جوهر آن و غلظت جوهر آن دارد تشخیص می دهند. یک خودکار معمولی 30 تا 50 متر می نویسد اما یک خودکار عالی 100 تا 130 متر قابلیت نوشتاری دارد.

خودکارهای کانکو و علت محبوبیت آن

خودکارهای کانکو از جمله برندهای محبوب در ایران و جهان شناخته می شود. قدرت نوشتاری خوب، پخش نشدن جوهر، عرضه آن در رنگ ها و شکل های گوناگون از جمله دلایل محبوبیت خودکار های کانکو است و هرکسی حداقل یک بار از این خودکار محبوب جهانی استفاده کرده است. مانند هر خودکار برند و محصول با کیفیت خودکارهای کانکو نیز دست خوش کپی برداری و نسخه برداری تقلبی با نام این محصول گردیده است که با قیمت گزاف و بی کیفیتی در بازار فروخته می شوند. با شناختن ویژگی های خودکار کانکو و نحوه تشخیص خودکار های کانکو اصل از تقلبی آن می توانید با قیمت مناسب خودکار کانکو را در بازار خریداری نمایید.

ویژگی های خودکارهای کانکو

از جمله ویژگی های خودکارهای کانکو خوش دست بودن، پخش نکردن جوهر، تنوع محصول، سر خودکار با تکنولوژی پیشرفته، جوهر روان موجود در خودکار، استفاده از مواد درجه یک در ساخت آن که قابلیت بازیافت دارد، قطع نشدن جوهر، متراژ نوشتاری مناسب، گارانتی با 2 سال ضمانت و تکنولوژی برتر در نوع ساخت آن می باشد.

انواع خودکارهای کانکو

خودکارهای کانکو دارای محصولات متنوع و زیبایی در رنگ بندی های متفاوت و گوناگون می باشد که ویژگی ها و کیفیت هرکدام سبب محبوبیت آن در بازار گردیده است. از جمله محصولات برتر خودکار های کانکو نمونه های زیر می باشد:

1-خودکار آفیس کانکو

*استفاده از تکنولوژی بالا در نوع ساخت آن – نگارش روان و یکنواخت و بدون قطعی – تا آخرین قطره جوهر می نویسد – درج شدن تاریخ تولید و انقضا بر روی خودکار – طول نوشتاری بالا تا حدود 98 صفحه – فرمولاسیون جوهر نانو

2-خودکار ویندر کانکو

*مکانیزم پیچشی جهت بیرون آوردن نوک خودکار – جوهر خودکار خشک نشده و روان می نویسد – دارا بودن حلقه سرپوش برای اتصال به نخ یا زنجیر

3-خودکار فینو کانکو

*طول نوشتاری 700 متر – جوهر پس نمی دهد – نوک مقاوم از جنس نیکل – همچنین دارای قدرت روان نویسی است

4-خودکار لوپ کانکو

*دارا بودن حلقه سرپوش – مکانیزم پیچشی جهت در آوردن نوک خودکار دارد – روان نویسی و قدرت نوشتاری بالا

5-خودکار اکسل گریپ کانکو

*روان نویسی – عدم پس دادن جوهر و کثیف کردن کاغذ – ماندگاری بالا

6-خودکار تاپ بال فشاری کانکو

*طول نوشتاری 500 متر – قطع نشدن جوهر – پس ندادن جوهر – خوش دست بودن

خودکارهای گران و تقلبی کانکو

به علت محبوبیت بالا و کیفیت مناسب خودکارهای کانکو این محصول یکی از محصولات پر فروش نوشتاری در ایران می باشد. عدم آگاهی خریدار از کیفیت محصول اصل باعث شده است تا  بسیاری از سودجویان شروع به ساخت نسخه بدلی و بی کیفیت خودکارهای کانکو و فروش آن با قیمت های گزاف در بازار نمایند. با شناخت ویژگی های ممتاز و منحصر به فرد خودکارهای کانکو دیگر خودکارهای بی کیفیت و گران نمی خرید.

نحوه تشخیص خودکار های کانکو اصلی از تقلبی

با شناخت ویژگی های منحصر به فرد خودکارهای کانکو می توانید خودکارهای کانکو اصلی را از نوع بدلی آن تشخیص دهید. از جمله نشانه هایی که به وسیله آن می توانید یک خودکار اصلی کانکو را به راحتی تشخیص دهید موارد زیر می باشد:

1-با خودکار کانکو چند خط روی کاغذ بکشید؛ خودکارهای کانکو اصل روان بوده و به هیچ وجه جوهر پس نمی دهد و کاغذ را نیز کثیف نمی کند و در ضمن نوشتن قطع شدن جوهر ندارند.

2-بر روی لوله خودکار های کانکو نام تجاری آن با دقت و برجسته و خوانا حک شده (CANCO CA)، در خودکارهای تقلبی کانکو این نوشته یا جود ندارد و یا خوانا نیست

3-قسمت پلاستیکی خودکارهای کانکو دارای سوراخ می باشد، خودکار های بی کیفیت و تقلبی به علت تکنولوژی پایین توانایی تولید این ویژگی را ندارد

4-پیچ های موجود در انتها و نوک خودکار های کانکو کاملا شفاف و واضح می باشد در صورتی که نمونه های تقلبی خودکار کانکو دارای کیفیتی پایین و رنگ کدر و مات هستند

5-برندها و تنوع محصولات خودکارهای کانکو با درج نام (CANCO CANADA) است. بسیاری از سودجویان با ساخت خودکارهای مشابه و بدون درج شدن نام این برند به فروش خودکارهای تقلبی و بی کیفیت در قیمت های بالا می پردازند.

1

درباره نویسنده