دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

لیوان و ماگ تبلیغاتی

لیوان و ماگ تبلیغاتی

لیوان و ماگ تبلیغاتی

ماگ تبلیغاتی چیست؟

قبل از اینکه به مبحث اصلی مان یعنی ماگ تبلیغاتی بپردازیم اجازه دهید ابتدا کمی راجع ماگ ها توضیح بدهیم:

تاریخچه ابداع ماگ ها به شش هزار سال قبل می رسد. انسان های نخستین از شش هزار سال پیش برای خود ماگ هایی از جنس چوب یا سفالی و حتی سنگی می ساختند. پس از سالها از قدمت این محصول هم اکنون نیز ماگ ها مجددا به جایگاه خود بازگشته از محبوبیت فراوانی میان مردم برخوردار هستند. تحقیقاتی که در حوزه بازاریابی و تبلیغات انجام شده است نشان می دهد که شرکت های تولیده کننده خواهان این هستند که ماگ های تبلیغاتی بدست مشتریان برسد و هر فرد یک ماگ داشته باشد. سوال اینجاست که ماگ چیست؟ خب در واقع ماگ یک لیوان نیست. ممکن است در ظاهر شبیه یک لیوان به نظر برسد ولی یک لیوان نیست.

بیایید کمی جزئی بین تر باشیم!

این محصول شباهت بسیار زیادی به لیوان دارد ولی یک لیوان نیست و برای نوشیدنی های خاصی همانند شکلات داغ یا چای و نوشیدنی های پر حجم به کار می رود. یک ماگ حجمی بالغ بر 350 تا 500 میلی لیتر گنجایش دارد که چیزی نزدیک به دوبرابر یک لیوان معمولی چای خوری است. طراحی ماگ ها شکل رسمی ندارد و کاربردی هم در شرایط رسمی ندارد. همچنین تفاوت ماگ ها با دیگر ظروف هم رده خود در این است که به دلیل ضخامت در جنس آنها و دیواره های ضخیم تر تحمل حرارت بیشتری را نیز دارند. به عبارتی ماگ (Mug) همان لیوان گلی (سفالی) است.

انواع ماگ تبلیغاتی:

 

ماگ تبلیغاتی سرامیکی:

ماگ تبلیغاتی سرامیکی

این نوع از ماگ از محبوبیت فراوانی برخوردار است. جنس سرامیک ساخته شده (پرسلن) یا همان مخلوط خاک رس با ماسه و فلدسپار در دمای زیاد که استفاده شده در ظروف چینی است. این سرامیک از مقاومت بالایی در برابر انجماد و حرارت از خود نشان می دهد. به علت سرامیکی بودن این ماگ ها قابل استفاده برای نوشیدنی های گرم و سرد نیز می باشند. بدین شکل که هم در یخچال قرار می گیرند و هم در ماکروویو و به علت اینکه سرامیک در اثر تغییرات دما تغییر شکل نمی دهد هیچ جای نگرانی وجود ندارد. این دسته از ماگ ها بسیار ظریف هستند و حتی می توانند دمی نوشیدنی شما را تا زمان مشخصی نیز حفظ کنند. در ویدئو زیر شما خط تولید یک کارخانه ماگ سازی را مشاهده می کنید:

 

ماگ تبلیغاتی کریستالی:

ماگ تبلیغاتی کریستالی

و اما ماگ های کریستالی نیز دسته دیگری از ماگ های معرفی شده هستند. در مجموع طرفداران این دسته از ماگ های سرامیکی کمترند زیرا همانند ماگ های سرامیکی از نقش و نگار های مختلف برخوردار نیستند و این امر بخاطر این است که ماگ های کریستالی از شفافیت بالایی برخوردارند. علاوه بر این ماگ های کریستالی (شیشه ای) از مقاوت پایین تری در مقابل دما نسبت به سرامیکی ها دارند و حتی شکننده تر نیز هستند. بنابراین تعداد خیلی کمی از دسته ماگ ها میتوانند همانند ماگ های سرامیکی در فریزر یا در ماکروفر قرار گیرند زیرا آسیب پذیری کریستال در مقابل تغییرات شدید دما بسیار زیاد است. اما تنها معایب ماگ های کریستالی موضوع مورد بحث ما نیست. ماگ های کریستالی برخلاف ماگ های سرامیکی تغییر رنگ نمی دهند و دچار رسوب نیز نمی شوند.

ماگ تبلیغاتی پلاستیکی:

ماگ تبلیغاتی پلاستیکی

این دسته از ماگ ها از جنس پلاستیک بوده که نسبت به دیگر دسته ماگ ها طرفداران زیادی ندارند. از مزایای این نوع ماگ ها می توان به سبک بودن آنها اشاره کرد که همین امر سبب سهولت در حمل و نقل این نوع ماگ ها می شود. بدلیل قابلیت حمل بالای این ماگ ها بیشتر برای مسافرت استفاده می شوند تا استفاده های روزمره. مقاومت در برابر تغییر دما در ماگ های پلاستیکی بسیار بیشتر از ماگ کریستالی است و به راحتی می توان آن را در فریزر یا ماکروویو قرار داد. اما شایان ذکر است که این نوع لیوان ها بسیار اشتعال پذیر بوده و در مقابل آتش آسیب پذیرند.

ماگ تبلیغاتی چوبی:

ماگ تبلیغاتی چوبی

اولین ماگ های ساخته شده توسط بشر از جنس چوبی می باشند و دارای قدمت چند هزارساله می باشند. امروزه تعدادی زیادی از ماگ های تولید شده از جنس چوب نیز هستند. گرچه روند تولید این نوع ماگ ها نسبت به قدیم به کلی تغییر کرده است. به علت چوبی بودن جنس ماگ مشکلاتی که به مرور پدیدار خواهند شد شامل بوی بدی است که به علت چوبی بودن این ماگ می باشد. همچنین ماگ های چوبی به سرعت دمای نوشیدنی را تغییر می دهند و مقاومت کمتری دارند. همچنین تنوعی زیادی در رنگ و طرح ندارند و این امر از محبوبیت آن کمی کاسته است. اما بعضا به علت طرح خاص چوب که به این ماگ ها داده شده است کماکان طرفداران خاص خود را دارد.

ماگ تبلیغاتی فلزی:

ماگ تبلیغاتی فلزی

به علت مشکلات متعددی که ماگ های فلزی داشتند میتوان گفت که دسته های دیگر ماگ ها طرفداران بیشتری نسبت به این دسته از ماگ ها دارند. نکته دیگر آن است که این نوع از ماگ ها برای نوشیدنی های گرم چندان مناسب نیستند و به علت رسانا بودن فلز از نظر گرمایی به شدت داغ می شوند. البته در ماگ های فلزی جدید روکشی پلاستیکی برروی آن قرار میگیرد که این مشکل را برطرف می کند.

نحوه ساخت یک ماگ تبلیغاتی ساده در خانه:

شما به سادگی میتوانید یک ماگ ساده را در خانه خود بسازید. بله درست است!!! در ویدئو زیر نحوه انجام این کار را برای شما شرح داده ایم:

 

 تفاوت لیوان تبلیغاتی با ماگ تبلیغاتی

 

بشر در طول تاریخ بسیاری چیزها ساخته که یکی از آنها لیوان است. استفاده‌ی اصلی لیوان، ریختن مایعات در آن است. شاید به نظر برسد که این دو هیچ فرقی باهم نمی کنند ولی اینطور نیست. ماگ ها از ظرفیت بیشتری نسبت به لیوان ها برخوردار هستند. همچنین ماگ ها بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند. لیوان ها استفاده رسمی دارند، دقیقا برخلاف ماگ ها! شما در مجالس و مهمانی های رسمی نمیتوانید از ماگ برای پذیرایی نوشیدنی به میهمانان خود استفاده کنید.

لیوان ها چطور؟

لیوان ها به نسبت ماگ ها از ظرافت بیشتری برخوردارند ولی همانند ماگ ها استفاده تبلیغاتی چندانی نمی توانند داشته باشند. خیلی ها براین عقیده اند که لیوان ها در قدیم ظرفهایی ساده بودند که به مرور زمان به شکل های امروزی خود درآمدند. لیوان یا همان (Glass) لیوان های شیشه ای که در آنها آب و شربت می خوریم ولی باز هم باید به یه جمله قبل و بعد و همچینین کلماتی توجه کرد چون می توان این واژه را به منظور شیشه یا عینک نیز نیز بیان کرد. لیوان ها ممکن است شیشه‌ای، کاغذی، پلاستیکی یا از انواع دیگر باشد. لیوان ها برخلاف ماگ ها بصورت ست یا چندتایی بفروش می رسند.

نحوه ساخت شیشه

ماگ تبلیغاتی

به طور کلی، ساخت لیوان هم شامل یک سری مراحل می باشد که یادگیری این مراحل نیاز به  تجربه فراوان و سالها تمرین می باشد، همانظور که میدانید، به طور کلی شیشه از ماسه تهیه می شود و برا ساخت لیوان های شیشه ای این مراحل نیز تغییر نکرده و بلکه از یک سری جهات سخت تر هم می شود.

با وجود هزاران فرمول جدید شیشه که طی 30 سال گذشته بوجود آمده ، درخور توجه است که هنوز مانند 2000 سال پیش ، 90 درصد تمام شیشه‌های جهان از آهک ، سیلیس و کربنات سدیم تشکیل یافته‌اند .

کمتر عنصری را در جدول عناصر می توان یافت که از آن شیشه به دست نیاید ولی سه ماده کربنات دو سود ، سنگ آهک و سیلیس مواد اصلی تشکیل دهنده شیشه می باشند .

ترکیبات:

در طی سالیان دراز در ترکیبات اصلی شیشه تغییرات کمی بوجود آمده است و تغییرات مهم در ترکیبات فرعی ، پدید آمده است .

ترکیبات اصلی ساخت شیشه عبارتند از: ماسه ، آهک و کربنات سدیم .

هر ماده خام دیگر ، جزء ترکیبات فرعی تلقی می‌شود و به مواد بالا نیازی ندارد، هرچند که بر اثر استفاده از آن ، نتایج مهمی بدست آید و ممکن است ترکیبات جدیدی برای ساخت شیشه کشف شود.

مواد شیشه ساز که مورد تایید موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران عبارتند از سیلیس ، دی اکسید بور ، پنتا اکسید فسفر که از هـر یک به تنهایی می توان شیشه تهیه کرد .

شیشه‌های معمولی که در زندگی روزمره بکار می‌روند، عمدتا شامل سیـلیس ، کربنات کلسیم ( یا آهک ) و کربنات سدیم و زغال کک است ( گاهی از فلدسپار و دولومیت نیز استفاده می‌شود ).

 

تاریخچه لیوان به دوران قبل از میلاد مسیح برمی گردد، زمانی که بشر نیاز شدیدی به وسیله ای داشت تا بتواند در آن از مایعات استفاده بهینه کند و تا قبل از اختراع لیوان، بشر روی برگ آب یا انواع نوشیدنی هارا میل مینمود. کم کم این برگ ها تبدیل به لیوان های چوبی شد و برخی از نیاز های بشر را برطرف کرد.

 

نحوه ساخت لیوان تبلیغاتی

همانطور که قبل تر اشاره کردیم برای ساخت شیشه به ماسه، آهک و کربنات سدیم نیاز است و برای ساخت لیوان شیشه ای به شیشه نیاز داریم. پس از ترکیب این سه ماده و ریختن آن درون کوره، صبر می کنیم تا این سه مواد باهم ترکیب شده و به حالت مذاب در آید. پس از اینکه مواد باهم ترکیب شد با استفاده از یک لوله فلوت مانند که قابلیت رد شدن هوا در آن وجود دارد روند کار تکمیل می شود.

ابتدا لوله را درون کوره کرده و میزان ترکیبات مورد نیاز را بر اساس سایز لیوان تهیه کرده وصبر میکنیم. سپس با یک سطح منحنی به مواد مذاب مانند شکل میدهیم و تا اینجای کار حدود 80% از مواردی که باید رعایت شود تکمیل شده است. مرحله بعدی که جزو مهم ترین بخش ساخت لیوان است، فوت درون میله و حبابی کردن آن می باشد. پس از به پایان رسیدن این مراحل، لیوان را درون یک محیط مانند یخچال های صنعتی گذاشته و 48 ساعت صبر میکنیم.

 

چاپ لوگوی اختصاصی برروی ماگ تبلیغاتی:

همانطور که می دانید فروشگاه ما با نیم قرن تجربه در زمینه هدایای تبلیغاتی و چاپ انواع سررسید به شما تضمین می کند که تمامی ماگ ها و لیوان های موجود در فروشگاه قابلیت چاپ طرح و لوگوی اختصاصی شما را خواهد داشت. همانطور که در بالا گفته شد به علت محبوبیت زیاد ماگ ها، امروزه نقش بسیار مهمی در زمینه تبلیغات ایفا می کنند. از آنجا که هدف فروشگاه ما کمک به شما عزیزان در امور تبلیغاتی می باشد، لازم به ذکر است که بگوییم تبلیغات برروی ماگ ها همانند دیگر انواع تبلیغات، قدیمی نیست. با به وجود آمدن دستگاه های مدرن چاپ حرارتی امکان چاپ هرگونه لوگو یا طرحی برروی لیوان ها و ماگ ها امکان پذیر شده است. در ادامه نیز یک ویدئو از دستگاه چاپ حرارتی برای شما دوستان تهیه شده است که می توانید نحوه چاپ لوگوی خود را بطور کامل بررسی نمایید:

 

  1

درباره نویسنده

به علت کاهش قیمت ارز در بازار منتظر اعلام آفر ها در وب سایت باشید و یا به فروشگاه مرکزی مراجعه نمائید. رد کردن

هدایای تبلیغاتی چیست؟ هدایای تبلیغاتی به کالایی گفته می شود که برند، لوگو و یا شعار تبلیغاتی کسب و کار شما بر روی آن حک می شود. از هدایای تبلیغاتی برای معرفی یک محصول ، سازمان و یا شرکت استفاده می شود. شایان ذکر است یکی از هدیه های تبلیغاتی که سالیانی است مورد استفاده مدیران موفق قرار میگیرد سررسید ، تقویم تبلیغاتی ، خودکار تبلیغاتی و ساعت دیواری تبلیغاتی از محصولاتی هستند که تقاضای بسیار زیادی دارند .طبق تحقیقات و پژوهش های مستمری که در زمینه هدایای تبلیغاتی انجام شده است؛ شرکت ها و سازمان هایی که برای تبلیغات خود از هدایای تبلیغاتی استفاده می کنند، موفقیت بیشتری در فروش خود داشته و به رشد کسب و کار خود کمک می کنند.✅ تاثیر هدیه تبلیغاتی هدایای تبلیغاتی بهترین روش ایجاد یک حس خوب در مشتری است. یک هدیه تبلیغاتی خلاقانه و کاربردی می تواند اثر خوبی در جذب مشتری داشته باشد. به طوری که خاطره خوبی از محصول یا خدماتی که ارائه می کنید در ذهن او برجای بماند.هدایای تبلیغاتی باید بتواند دید مثبتی از برند شما در مشتری ایجاد کند و باعث احساس رضایت و خشنودی او شود. تنها در این صورت است که همه جا از نام و برند شما صحبت می کند.✅ هدف هدایای تبلیغاتی از هدایای تبلیغاتی برای بازاریابی محصولات یا خدمات استفاده می شود. به این ترتیب شرکت یا سازمان نام خود را در میان مشتریان خود (مخاطبین هدف) تبلیغ می کند. تا از این طریق برای مجموعه یا محصول خود برندسازی (Branding) کند.می دانید که عمر تبلیغات چاپی، مانند تراکت بسیار کوتاه است. مخاطب بعد از مشاهده یک تبلیغ چاپی آن را دور می اندازد. اما شما با اهدای یک ساعت تبلیغاتی یا سررسید تبلیغاتی می توانید مدت ها جلوی چشم مشتریان تان باشید!هزینه ای که صرف هدایای تبلیغاتی می کنید نسبت به تاثیری که در طولانی مدت بر برند شما دارد قابل مقایسه نیست.استفاده از هدایای تبلیغاتی ارزان قیمت اما پرکاربرد یک سرمایه گذاری مناسب برای کسب و کارها به شمار می رود. شما با این کار حس وفاداری را در مشتری خود ایجاد می کنید.انتخاب هوشمندانه این است که ما بتوانیم یک هدیه خاص و لاکچری را برای مشتریان خاص در نظر گرفته و هر نوع هدیه را به هر شخص ندهیم. به این نوع انتخاب ، انتخاب هوشمندانه میگویند.✅ انواع هدایای تبلیغاتی کسب و کارها از انواع مختلفی مانند اقلام دفتری، خوراکی، تفریحی و … برای معرفی خود استفاده می کنند. اما پرکاربردترین و متداول ترین آنها ساعت تبلیغاتی، تقویم رومیزی و دیواری، خودکار تبلیغاتی، جاکلیدی تبلیغاتی،سررسید تبلیغاتی، نایلون تبلیغاتی، فلش مموری و …. می باشد.✅ قیمت هدایای تبلیغاتی قیمت هدایا به نوع و جنس آن ها بستگی دارد. برای مثال اگر بخواهید از ساعت های گران قیمت استفاده کنید هزینه آن خیلی بیشتر از یک خودکار معمولی خواهد شد.✅ چاپ برند و لوگو روی هدایای تبلیغاتی مهم ترین وجه تمایز یک هدیه تبلیغاتی مدل،نوع و کیفیت چاپ آن می باشد. همچنین شایان ذکر است که زیبایی لوگو شما و یا متن تبلیغاتی شما بسیار قابل اهمیت است، هرچه لوگو و متن شما بهتر باشد، کسب و کار شمارا بهتر بیان می کند.سعی کنید نام تجاری خود را به صورت واضح و با اندازه مناسب روی کالا حک کنید. استفاده از لوگو روی هدیه تبلیغاتی باعث می شود تصویر برند شما در ذهن مشتری نقش ببندد.بی شک کیفیت چاپ از اهمیت بالایی برخوردار است. مجموعه هدایای تبلیغاتی و سررسید ابن سینا با بهره مندی از بهترین دستگاه های چاپ کشور و خدمات چاپی همیشه رضایت مشتریان را در پی داشته است. مجموعه ابن سینا با ارائه کلیه خدمات چاپی و ارائه بهترین هدایای تبلیغاتی در خدمت شما عزیزان است.آدرس : مشهد، خیابان امام خمینی- سه راه دارایی، نبش امام خمینی 30 فروشگاه ابن سیناشماره تلفن : 09158003545 – 05138541500