دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

خرید سررسید 98 – انواع سررسید 98 – چاپ لوگو

سررسید 98

خرید سررسید 98 – انواع سررسید 98 – چاپ لوگو

سررسید 98 و سررسید تبلیغاتی

سررسید 98 چیست؟

سالنامه و سررسید 98 نوعی دفترچه یادداشت روزانه هستند، با این تفاوت که هر صفحه آن دارای تاریخ سال 98 است؛ البته امروزه به دلیل کاربرد های متععدی که دارند در زمینه های مختلف کاری، انواع زیادی سررسید به بازار آمده‌اند که در ادامه به شرح آن‌ها خواهیم پرداخت. همچنین به دلیل جنس محکم جلد آن ها و نوع صحافی آن ها دارای عمر طولانی هستند ( یک سال ) و می‌توانند به‌عنوان یک محصول تبلیغاتی بسیار سودمند نیز مورد استفاده قرار گیرد. جالب است بدانید که کلمه سررسید به زبان ایتالیایی annuario نام برده می شود. تاریخچه سررسید

سررسید یا سالنامه را می‌توان با توجه به صفحات داخلی، نوع جلد، جنس صفحات، نوع چاپ، اندازه چاپ و شیوه صحافی دسته‌ بندی کرد.

انواع سررسید 98 بر حسب صفحات داخلی و نوع چاپ سررسید:

1- سررسید یک روزه: 

در این نوع از سررسید هرصفحه به یک روز اختصاص دارد و برای هرکدام از روزهای سال یک صفحه جداگانه وجود دارد. مزیت بزرگ این نوع سررسید ها تعداد برگه های بیشتر آن است و عیب بزرگ آن قیمت بالاتر نسبت به مدل های دیگر است.

سررسید 98

2- سررسید روزشمار :

این مدل تقریبا مشابه همان سررسید یک روزه است تنها با این تفاوت که روزهای پنجشنبه و جمعه در صفحات جداگانه قرار ندارند و هردو روز در یک صفحه قرار گرفته اند. این نوع از سررسید 98 مناسب اکثر مشاغل اداری است زیرا اکثراً در روز جمعه تعطیل می‌باشند و نیازی به یادداشت ‌برداری در روز جمعه ندارند . مزیت این نوع از سررسید قیمت پایین تر آن نسبت به مدل یک روزه می باشد.

سررسید 98

3- سررسید دو روزه:

در این نوع از سررسید برای هرکدام از صفحات دو روز اختصاص یافته است که به علت کمتر شدن تعداد صفحات و پایین تر بودن قیمت آن ها، بیشتر مناسب کسانی است که به دنبال سررسید های ارزان قیمت برای تبلیغات خود هستند.

سررسید 98

4- سررسید هفتگی:

در هر دو صفحه این سررسید هفت روز هفته گنجانده‌ شده و برای یادداشت‌ برداری‌های کوتاه مناسب است . این نوع سررسید بیشتر استفاده شخصی دارد.

سررسید 98

انواع سررسید برحسب جلد:

جلد سلفونی:

طرح مورد نظر روی گلاسه با گرماژ مناسب چاپ می‌شود که باروکش سلفون استحکام آن چند برابر می‌شود.شایان ذکر است سررسید ارزان مجموعه هدایای تبلیغاتی و سررسید ابن سینا، از جلد هاردکاور سلفونی ضد آب استفاده می نماید.

سررسید 98

جلد چرمی:

سررسیدهایی که در جلد آن از چرم‌های مصنوعی استفاده می‌شود و بسیار شکیل و باکیفیت بالا هستند. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و در عوض از قابلیت‌های چاپ داغی، چاپ طلاکوب، چاپ سیلک می‌توان استفاده کرد.

سررسید 98

 

جلد جیر:

پارچه استفاده‌ شده جیر است که با کیفیت‌های متفاوت در بازار موجود می‌باشد. این نوع جلد قابلیت چاپ ندارد و تبلیغات را  فقط می‌توان با حک لیزر، چاپ سیلک و چاپ طلاکوب بر روی جلد انجام داد.

سررسید 98

جلد گالینگور:

گالینگور درواقع نوعی کاغذ با استحکام بالاست که از رنگ‌ها و بافت‌های متنوعی تشکیل ‌شده است و قابلیت چاپ سیلک ، چاپ طلاکوب و حک لیزر می‌باشد.

انواع سررسید 98 برحسب نوع کاغذ و صحافی:

سررسید  با صحافی ته دوخت:

در این نوع صحافی کاغذها به صورت 8 تایی یا 16 تایی کنار هم تا شده سپس دوخته می شوند. نام دیگر این نوع از صحافی دوخت و چسب نیز می باشد و دلیل آن این است که پس از دوخته شدن کاغذها به یکدیگر توسط چسب به همدیگر متصل میشوند. کیفیت و دوام این نوع صحافی به کیفیت انجام آن بستگی دارد. اگر صحافی به صورت خوبی انجام شود بسیار با دوام خواهد بود. جالب است بدانید که اکثر کتاب های قطور و نفیس را با این روش صحافی می کنند. همانطور که گفته شد از مزیت های این نوع صحافی می توان به بادوام بودن و حفظ شکل ظاهری نام برد.

سررسید 98

سررسید با صحافی فنری:

در این نوع صحافی کاغذهای سررسید در کنار یکدیگر و از یک طرف پانچ می شود سپس یک فنر در محل پانچ قرار میگیرد. بسیار بدیهی است که این روش دوام کمتری نسبت به صحافی دوخت و چسب دارد اما از نظر راحتی در باز و بسته شدن و همچنین جدا کردن کاغذ از سررسید بسیاری از مشتریان این نوع صحافی را ترجیح می دهند.

توجه:

برای سررسید های روزشمار هیچگاه از صحافی فنری استفاده نکنید، زیرا:

  • بدلیل اینکه فنر مورد نیاز برای صحافی سررسید های روزشمار بسیار زیاد می شود ممکن است شما از بدست گرفتن این نوع سررسید احساس راحتی نداشته باشید.
  • به دلیل اینکه سررسید ها سنگین می باشند، فنر قابلیت تحمل بالایی نسبت به صحافی دوخت و چسب ندارد و ممکن است عمرطولانی نداشته باشد.
  • یکی از معایب صحافی فنری نامنظم شدن برگه ها هنگام باز و بسته شدن است که این امر در سررسید های روزشمار بیشتر نمایان است و ظاهر آن ها را آشفته می کند.

سررسید 98

سررسید با صحافی چسبی:

در این نوع صحافی کاغذهای سررسید کنار هم قرار گرفته و با چسب در کنار هم محکم می شوند. بطور یقین دوام صحافی چسبی از روش های بالا بسیار کمتر است لذا ممکن است در سررسید های قطوری که با این روش صحافی می شوند برگه ها در طولانی مدت از هم جدا شده و برگه های سررسید از همدیگر متلاشی شوند و سررسید شما غیرقابل استفاده شود. در ادامه بایستی توجه کنید که در این روش سررسید را به سختی میتوان بطور کامل باز کرد بنابرین نوشتن در این مدل سررسید ها کمی سخت تر از دیگر مدل هاست. این شیوه از صحافی بیشتر در سررسید های کوچک مانند سررسید های پالتویی و یا جیبی کاربرد دارد که قطر کمتری دارند. مزیت این نوع صحافی سرعت بلا در انجام و هزینه کم آن می باشد.

سررسید با صحافی کلاسوری:

شیوه دیگری از صحافی سررسید به نام کلاسوری مشهور است. در این نوع صحافی از قفل کلاسوری برای نگه داشتن برگه ها در کنار هم استفاده می شود. به طور معمول این قفل های کلاسوری روی جلد نصب می شوند که این جلد ها نیز مرغوب و در سررسید های ارگنایزر وجود دارند. شیوه صحافی بدین صورت است که کاغذها پانچ می شوند و در قفل کلاسوری قرار میگیرند. این روش از صحافی بسیار گران است اما از مزایای آن این است که در سال آینده می توان کاغذ هارا تعویض کرده و با کاغذهای نو جایگزین کرد. بنابراین اگر شما از این سررسید برای امور تبلیغاتی خود استفاده کنید به احتمال قوی عمر تبلیغ شما بیشتر از 1 سال خواهد بود. از دیگر مزایای این نوع صحافی می توان به سرعت بالا در اختصاصی سازی اشاره کرد (اضافه کردن لت گلاسه تبلیغاتی).

جلد چسبانی سررسید

از مراحلی که در پروسه صحافی سررسید انجام می شود چسباندن جلد سررسید به کاغذهای داخلی آن است. در سررسید های ته دوخت و یا فنری بدین گونه است که جلد توسط آستر بدرقه و داخله متصل می شود. یکی از فاکتورهای کیفیت سررسید در مرحله جلد چسبانی رقم میخورد. هرچه کیفیت جلد چسبانی بیشتر باید کیفیت نهایی سررسید بالاتر می رود اما چنانچه این کار به خوبی انجام نشود نه تنها شکل ظاهری سررسید بهم میخورد بلکه احتمال جدا شدن جلد سررسید بالاتر می رود. امروزه جلد چسبانی به دو روش دستی و اتوماتیک انجام می شود که در مقالات آینده به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت.

درباره نویسنده

✅ توجه توجه : سررسید سال 1398 ابن سینا، وارد سیستم توزیع شد .جهت سفارش و استعلام قیمت با شماره تلفن 09158003545 تماس حاصل فرمائید. ✅ به علت حجم بالای سفارشات سررسید 1398 با توجه به اولویت رزرو شده پاسخگو هستیم رد کردن