دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

خودکار کنکو و قابلیت های این خودکار پرطرفدار

خودکار کنکو و قابلیت های این خودکار پرطرفدار

در این مقاله قصد داریم راجع به خودکار کنکو که مدلی پرطرفدار در میان مصرف کنندگان اصلی این ابزار یعنی دانش آموزان و دانشجویان می باشد صحبت کنیم. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که خودکار چه زمانی وارد کشورمان شد. در سال ۱۳۲۰ جناب آقای علی اکبر رفوگران بانی ورود خودکار به ایران شدند. همانطور که می دانید امروزه کمتر کسی است که از خودکار در نوشته‌ هایش استفاده نکرده باشد. انواع و اقسام مدل ها و رنگ‌ ها از خودکارهای مختلف در بازار ایران موجود است و مورد استفاده افراد قرار می گیرد.

 ویژگی های اصلی و مشخصات ظاهری خودکار کنکو

خودکار کنکو حدوداً یک دهه است که وارد کشورمان شده است و در کارخانه هایی در شهرهای مختلف تحت لیسانس کنکوی کانادا تولید می شود و به دلیل قابلیت های فراوان و کاربردی که دارد مورد توجه خریداران این ابزار نوشتاری قرار گرفته است.

اگر بخواهیم این خودکار را از نظر مشخصات و ویژگی های ظاهری بررسی نماییم می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • نوع این خودکارها معمولی و روش استفاده و کاربرد آنها در غالب خودکار، خودنویس و روان نویس می باشد.
 • این خودکارها رنگ های مختلفی را شامل می شوند از جمله رنگ های آبی و سیاه و سبز و قرمز.
 • قطر بخش نوشتاری این خودکار حدوداً یک میلیمتر و قلم آن از نوع ساچمه ای است.
 • بدنه این خودکار از جنس پلاستیک ساخته شده است.
 • خودکارهای کنکو از قابلیت شارژ مجدد مرکب و نیز قابلیت شست و شو برخوردار نمی باشند.

خودکار کنکو مدل فینو؛ نمونه ای از خودکارهای کنکو

خودکارهای کنکو مدل فینو، مدلی از این نوع خودکار هستند که نوک آنها از جنس فلز نیکل بوده و این نوک ها در کشورهای سوئیس و تایلند تولید می شوند. بدنه خودکار مدل فینو نیز در کشور آلمان تولید می شود.

از جمله ویژگی های مهم خودکار کنکو مدل فینو می توان به مواردی مانند مشخصه نوشتن راحت و روان با آن، نوشتن تا قطرات آخر خودکار بدون اینکه در زمان نوشتن قطعی جوهر رخ دهد یا اینکه جوهر ریزی داشته باشد، ضمانت دو ساله و ثبت تاریخ تولید و ویژگی های اصلی بر روی لوله جوهر خودکار به منظور استفاده از ضمانت خودکار، به کار بردن جوهر با مواد نانو مخصوص (Nano Ink)، تولید اجزا و بدنه خودکار با مواد اولیه با کیفیت و غیر بازیافتی اشاره کرد.

هنگام خرید خودکار کنکو به اصل یا تقلبی بودن خودکار توجه نمایید!

بر خود لازم می دانیم اطلاعاتی پیرامون نکات مهم در حیطه تشخیص اصل یا تقلبی بودن این محصول، در اختیار شما قرار دهیم تا به هنگام خرید این خودکار، با توجه به این نکات، خودکار کنکو اصل را خریداری نمایید.

 1. خودکار کنکو اصلی خودکاری با قابلیت نوشتاری بسیار روان است، بنابراین هنگام خرید از فروشنده تقاضا نمایید تا چند خطی با خودکار بنویسید و این ویژگی را کنترل کنید.
 2. خودکار کنکو به هنگام نوشتن جوهر پس نمی دهد و صفحه کاغذتان را لک نمی کند، بنابراین با تست اولیه خودکار این موضوع را چک نمایید.
 3. خودکار کنکوی اصلی به گونه ای طراحی شده است که در پلاستیک انتهایی خودکار یک فرورفتگی کوچک به چشم می خورد؛ هنگام خرید این مسئله را مدنظر داشته باشید.
 4. در خودکار اصلی قسمت مربوط به پیچ ابتدایی خودکار که قلم نوشتاری را به بدنه لوله ای خودکار متصل می سازد و نیز پیچ انتهایی که لوله را به پلاستیک سوراخ دار متصل می کند، از شفافیت و وضوح برخوردارند؛ اما این قسمت ها در خودکار کنکوی تقلبی مات و کدر دیده می شوند.
 5. بر روی بدنه لوله خودکار اصل نام این خودکار (canco) به صورت واضح و خوانا درج شده است. هنگام خرید توجه نمایید چنانچه بر روی لوله خودکار این نام حک نشده بود یا وضوح کمی داشت و ناخوانا بود، آن خودکار تقلبی می باشد.
 6. هنگام خرید خودکار کنکو، به موجود بودن نام (canco Canada) بر روی سرپوش خودکار توجه نمایید.

1

درباره نویسنده