دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

تقویم های تبلیغاتی

تقویم های تبلیغاتی

تقویم دیواری تبلیغاتی

تقویم دیواری تبلیغاتی از جمله هدایای تبلیغاتی ارزان بسیار پر کاربرد است که مورد توجه همگان و اکثراً در منازل شخصی و یا در کادر اداری اعم از کارمندان، مدیران، مهندسین و… قرار گرفته است. از این رو بسیاری از صاحبان کسب و کار برای عرضه هدایای تبلیغاتی خود از تقویم دیواری تبلیغاتی بهره زیادی می برند.

به تقویم ها گاهاً سالنامه، سال نما، گاهنامه و… نیز گفته می شود و برای محاسبه و نمایش دوره ای سالانه، ماهانه، روزانه و غیره به کار گرفته می شود. در تمامی تقویم ها از زمان های قدیم شیوه ی تعیین و تنظیم ساعت، تاریخ و به طور کلی زمان سنجی با محوریت سالانه می باشد، در کشور های مختلفی از جهان، شیوه ی گاهنامه یا تنظیم تقویم می تواند متفاوت باشد اما محوریت قرار دادن سال در همه ی آنان فاکتور مشترکی است.

پیدایش تقویم و سالنامه مربوط به سالیان بسیار دور است که افراد نیاز به دانستن روز های خاص از زندگی شان را در خون احساس کردند، آن گاه به شمردن روز ها می پرداختند تا زمانی که مفهومی به نام تقویم به وجود آمد، با پیشرفت تکنولوژی و با توجه به تغییرات آب و هوا، جذر و مد دریا، مفاهیم تغییرات گردش زمین و… مفهوم تقویم نیز پیشرفته تر شد و سالنامه به وجود آمد. دیری نپایید که همه ی انسان ها سال را به عنوان محور شمارش روز ها در نظر گرفته و به تبعیت از آن تقویم را اختراع کردند.

بیش ترین نوع تقویمی که در سطح جهان مورد استفاده عموم قرار می گیرد، تقویم میلادی است، اما کامل ترین نوع تقویم ها به تقویم های شمسی گفته می شود چرا که براساس تغییرات فصل های مختلف سال طبقه بندی شده است، این نوع از تقویم توسط ستاره شناسان و منجمان ایران و یونانی طراحی و ابداع شده است. تقویم هجری قمری نیز در بین کشور های عربی و مسلمان مرسوم می باشد که مبدا آن هجرت حضرت رسول (ص) شناخته شده است.

نکاتی برای طراحی تقویم های تبلیغاتی

انتخاب یک موضوع مناسب برای طراحی تقویم
اولین کاری که باید در هنگام یادگیری نحوه ساخت یک تقویم انجام دهید، انتخاب یک موضوع جذاب و با مفهوم است. چند ایده خلاقانه را بیبنید و برای انتخاب بهترین ایده با همکاران خود مشورت کنید. در حالت ایده آل، باید به دنبال مواردی باشید که برای کاربران هدف شما جذاب باشد اما در عین حال باید این مسئله را در آن آشکار کنید که شرکت شما است که این تقویم را صادر کرده است.

این کار به معنای استفاده از تصاویر، رنگ‌ها، گرافیک‌ها و فونت‌هایی است که شرکت شما را به یاد می‌آورد. به خاطر داشته باشید این کار باید بسیار با احتیاط انجام شود تا تقویم را جدی و شرکتی نکنید. بینندگان هر روز به آن نگاه می‌کنند، بنابراین بهتر است به دنبال چیزی باشید که از ماه اول تا ماه آخر سال آن‌ها را غافلگیر کند.

تعداد ماه‌ها را در یک صفحه انتخاب کنید

تقویم‌ های رایج معمولا 1 ماه، 2 ماه، 6 یا 12 ماه در هر صفحه را در خود قرار می‌دهند. تا جایی که اعداد موجود در یک صفحه به اندازه کافی قابل خواندن باشد می‌توانید هریکی از این موارد را انتخاب کنید.

به منظور خوانایی بیشتر، مشاغل و کسب و کارها بیشتر از یک صفحه استفاده می‌کنند. و به گونه ای که پیام آن‌ها به درستی منتقل شود، در هر صفحه یک تصویر متفاوت از محصول خود را نشان می‌دهند.

بنابراین قبل از طراحی یک تقویم به اهدافی که باید به دست آورید فکر کنید

تعداد صفحات را برای طراحی تقویم تعریف کنید

پس از اینکه تصمیم خود را برای تعداد ماه‌ها در یک صفحه گرفتید، باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید چاپ‌های دو طرفه داشته باشید یا خیر. اگر جواب شما بله است می‌توانید از مواد سازگار با محیط زیست نیز استفاده کنید و به این طریق تعهد خود به طبیعت را نیز ادا کنید

پیام خود را تعریف و بسته بندی کنید

مضامین و عناصر درباره پیام ارسال شده توسط تقویم حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما از آن جا که این برنامه در درجه اول برای اهداف تجاری استفاده می‌شود، باید تصویر شرکت خود را برجسته کنید و موضوعی را انتخاب کنید که با نام تجاری شما همراه و همگام باشد.

تصاویر را با دقت انتخاب کنید

تصاویر برای تقویم شما بسیار مهم هستند، اما این بدان معنی نیست که شما باید بیش از حد کاربران را در تصاویر غرق کنید. در عوض بهتر است چند عکس با وضوح و کیفیت بالا انتخاب کنید و اطمینان حاصل کنید که آن‌ها برای کاربر نهایی جذاب خواهد بود.

از تصاویر شلوغ که آشفتگی و پریشانی دارند اجتناب کنید و به دنبال قطعات زیبا و عمومی خود بروید و آن‌ها را با وضوح بالا بارگیری کنید.

البته برای این منظور نیاز به استفاده صحیح از عکس خواهید داشت، بنابراین ایده خوبی است که عکس‌هایی را که در حال حاضر در بروشورها و پوسترهای خود دارید در نظر بگیرید. به این ترتیب شما آگاهی از برند خود را نیز تقویت کرده‌اید.

فضای خود را به درستی مدیریت کنید

بسته به اندازه و نوع تقویم خود (دیواری، رومیزی، جیبی)، باید محتوا و تصاویر مناسب را در آن قرار دهید سعی کنید نه صفحات شما بیش از حد خالی و ساده و نه بیش از حد شلوغ باشد. این راه تنها راه برای ایجاد یک تقویم چشم نواز است و فضای کافی برای ارتقا دستاوردها و خدمات شرکت شما در تقویم را در اختیار شما قرار می‌دهد.

یک صفحه تاریخ عملکرد را انتخاب کنید

این صفحه برای کسانی که به تهیه یک تقویم منحصر به فرد علاقمند هستند بسیار خوب است. این قطعه باید خواندنی، جذاب و در عین حال بسیار کاربردی باشد. از آنجایی که این تقویم در طول سال استفاده خواهد شد باید نقش این صفحه بسیار برجسته باشد

تبلیغ شرکت شما

صاحبان مشاغل و افراد تجاری نه تنها برای بررسی، بلکه برای به یاد سپردن تاریخ‌ها و قرارهای مهم از تقویم استفاده می‌کنند و این به شما فرصت زیادی می‌دهد. یک تقویم باید به شما در تبلیغ شرکت و رویدادهای آینده کمک کند تا کاربران بدانند چه موقع می‌توانند از فروش شما و پیشنهادهای منحصر به فرد شما استفاده کنند.

تقویم را به یک نمونه کار تبدیل کنید

شما برای ارتقا شغلی خود از تقویم استفاده می‌کنید پس چرا یک نمونه کار عالی را در آن نگنجانید؟ می‌توانید برای هر ماه شاهکار متفاوتی را ایجاد کرده و به نمایش بگذارید، لباس شخصی که طراحی کرده اید یا یک حمام خیره کننده که آن را بازسازی کرده اید می‌توانند نمونه‌های کار شما باشند.

این کار برای شرکت‌هایی که طیف گسترده ای از محصولات و خدمات را دارا هستند مفید است، تقویم‌ها می‌توانند بخش مهمی از استراتژی بازاریابی این شرکت‌ها باشند.

انتخاب یک روش چاپ

هنگامی که تقویم خود را طراحی و آماده ارائه کردید، اکنون باید به استراتژی چاپ فکر کنید. برای این منظور با یک متخصص در مورد تکنیک های چاپی که مناسب شما هستند مشورت کنید و سبک و موضوع تقویم را با آن هماهنگ کنید.

به احتمال زیاد از شما خواسته می‌شود که بین کاغذ براق و مات انتخاب کنید و یک مکانیسم اتصال را مانند سیم، سیم پیچ یا تقویم دوختی انتخاب کنید.

اهداف خود را روشن و قابل دستیابی نگه دارید

نیازی به گفتن نیست که در دنیای طراحی تقویم، ظاهر عالی تنها بخشی از فرایند آن است. اهداف شما همچنین باید به گونه ای باشد که تقویم را برای بیننده مفید و آن را راهی برای ارتقاء شغل خود قرار دهید.

این بدان معنی است که شما به تقویم قدرتمند و فریبنده‌ای احتیاج دارید که با دیدن آن به افراد انگیزه بدهید و احساسات خاصی را در مورد برند و محصولات شما به بیننده القا کند.

به همین دلیل است که شرکت‌ها مبلغ زیادی را برای طراحی تقویم برند خود هزینه می‌کنند و اینکه آن‌ها می‌دانند که این تقویم تا چه اندازه می‌تواند در چشم انداز و فروش آن‌ها موثر باشد بسیار منطقی است.

اضافه کردن علاقمندی ها

تقویم‌ها همیشه باید جالب باشند و حتی کمی قدرت تخیل مخاطب را به کار بیندازند. این امر نیازمند درک خوب از آنچه مخاطب دوست دارد و از آن لذت می‌برد می‌باشد.

ارتباط با مخاطب به شما کمک می‌کند تا تقویم خود را جالب‌تر کنید. به عنوان مثال اگر در حال فروش اتومبیل های مجلل به طرفداران پرشور هستید، لحظه های جالب را به تصویر بکشید و بهترین قطعات خود را به نمایش بگذارید.

درباره نویسنده