دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

تاریخچه بالش و بالش های تبلیغاتی

تاریخچه بالش و بالش های تبلیغاتی

بالش
یونانیان ثروتمند ، سر و پاهای خود را بر روی کوسن و بالش های مخصوص و مجللی قرار میدادند. مصریان ، سر را بعنوان والاترین جایگاه زندگی میدانستند و هزینه و دقت زیادی در انتخاب بالش خود داشته اند.

چینی ها در گذشته اعتقاد داشتند که بالش های نرم انرژی را از انسان میگیرد و به همین خاطربالش های خود را از چوب ، چرم و مواد سرامیکی تولید میکردنند. حتی بعضی از بالش ها را توسط گیاهان دارویی جهت شفای بیماران ، مشکی کردن موی سفید شده و… تولید و استفاده میکردند.

قرن ها تخت مورد استفاده در هنگام خواب نه تنها دارای یک جفت بالش ، بلکه دارای یک بالش بزرگ استوانه ای شکل بوده که این بالش ها توسط پر قو و یا پنبه تولید و دوخته می شدند.

این بالش استوانه ای در بالای تخت و روبروی تاج تخت قرار می دادند و در حقیقت پایه ای برای بالش های دیگر بود. و سپس یک جفت بالش را بر روی این بالش ها می گذاشتندبطور کلی در هنگام خواب حالت فرد بصورت نشسته بوده تا بصورت دراز کش. تا اواسط 1800 میلادی این عقیده وجود داشت که بهترین و سالم ترین حالت خواب به این صورت است.

در اواسط قرن 19 و 20 میلادی بصورت تدریجی بالش ها به حالت بالش های امروزی در آمده اند و بالش های فانتزی مورداستقبال قرار گرفت.

بالش ها در طول زمان تغییرات زیادی کرده اند. بالش ها امروزه توسط ترکیبی از الیاف هایپو آلرژی زا ساخته شده اند بطوریکه افراد با آلرژی بسیار زیاد و همینطور پوست بسیار حساس هم در زمان استفاده از اینگونه بالش ها هیچ مشکلی بوجود نمی آید. همچنین تحقیقات های جدیدی حهت استفاده درمانی از بالش ها در حال صورت پذیرفتن میباشد که برگشت به روش های چینی جهت تولید بالش از نتایج این تحقیقات بوده و اینگونه بالش ها توسط مواد گیاهی مخصوصی توسط چینی ها جهت درمان درد های مزمن و خوابی راحت تولید می شود.

بالش های ارتوپدی هم بدلیل استقبال زیاد ، بسرعت در حال رشد و تولید است. همانطور که ذکر شد اینگونه بالش ها توسط فوم های مخصوصی تولید می‌شود که در داخل برخی از این بالش ها ژل های خنک کننده و یا گرم کننده جهت خواب راحت تر قرار گرفته است. این دسته از بالش ها بدلیل خاصیت فرم پذیری و برگشت پذیری در جهت درمان درد های مزمن سر و گردن و همینطور مهره های کمر توصیه می‌شود.

بالش های جدیدی که مورد تحقیق کارشناسان قرار گرفته و در حال بررسی است بدلیل نوع و بلندی که جهت بالش در نظر گرفتند به نظر میرسد جهت درمان بیماری های ریوی، بیماری های سینوسی و همینطور جلوگیری از پف کردن چشم در هنگام خواب مفید است که هنوز به تولید زیادنرسیده است.

یک کمپانی اقدام به تولید بالش هایی کرده است که دارای سیستم صوتی غیر قابل لمس در داخل بالش است و با هدفونی که بر روی آن قرار گرفته است فرد قادر به گوش دادن موسیقی در هنگام خواب و لذت بردن از آن میباشد.

درباره نویسنده