دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

انواع تقویم 98

انواع تقویم 98

تقویم 98

در این مقاله ما به تفکیک انواع تقویم 98 و تاریخچه تقویم می پردازیم.

تقویم چیست؟

بشر در طی سالیان دراز کمیت های مختلفی را برای خود تعیین کرده است و برای اندازه گیری آن ها هم ابزارهای متعددی وجود دارد که تقویم یکی از آنان است. هدف اصلی به وجود آوردن کمیت ها قابل فهم کردن مفاهیم علمی بوده است و ابزارهای اندازه گیری برای این کمیت ها بسیار از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. اگر خیلی ساده بخواهیم شرح دهیم انسان ها برای اینکه روز های خود را بتوانند نشانه گذاری کنند اقدام به ایجاد مفهومی به اسم تقویم کردند. پیدایش انواع تقویم از آن جایی شروع شد که کم کم انسان ها فهمیدند به یک ابزار برای یادآوری مناسبت های خاص و روزهای خاص دارند بطور مثال روز تولد، مرگ و قرارهایی که میان قوم ها گذاشته می شد. می توان گفت شاید قبل از اختراع تقویم انسان ها روز ها را می شمردند ولی با پیشرفت علم و آگاهی بشر به علوم مختلف باعث به وجود آمدن مفهومی به نام تقویم شد.

انواع تقویم 98 و تاریخ آن ها:

1. میلادی:

می توان گفت محبوب ترین سبک تقویم نوع میلادی می باشد به این علت که تعداد کثیری از جمعیت دنیا از آیین مسیحیت پیروی می کنند و از آنجا که مبدا تاریخ میلادی تولد حضرت عیسی مسیح می باشد 2018 سال از آن زمان می گذرد.

2. هجری قمری:

مبدا این نوع از تاریخ گذاری در تقویم ها هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه می باشد که بیشتر در بین مسلمانان رایج است. این نوع از تقویم بیشتر در بین کشور های عرب زبان استفاده می شود.

3. هجری شمسی:

و اما دقیق ترین نوع تاریخ همین نوع می باشد و مبدا آن روز جمعه ۹ رمضان ۴۷۱ هجری قمری است. در سال ۴۶۷ و در دوره سلطنت جلال الدین ملکشاه سلجوقی و وزارت خواجه نظام الملک تصمیمی اتخاذ شد مبنی بر اینکه براساس علوم نجوم و ریاضیات تقویمی دقیق را برای محاسبه روزها، ماه ها و سال های متوالی استفاده کنند. گروهی از دانشمندان منجم را برای این کار انتخاب کردند و آنها وظیفه داشتند که این محاسبه را ترتیب دهند. خیام سرپرست این گروه بود و سرانجام پس از زحمات فراوان او تقویم جلالی به وجود آمد.

4. گرگوری:

کمتر کسی پیدا می شود که در رابطه با این تقویم اطلاعات داشته باشد و یا حتی اسم آن را بداند، تقویم گرگوری با مرور زمان دچار اشتباه شد و به کلی منتفی شد، به این صورت که عید پاک (برابر عید فطر یا عید فصح یهود که مسیحیان این عید را به یادبود برخواستن حضرت (ع) از مردگان جشن می‌گیرند) که یک عید بهاری است، نهایتا می‌توانست به وسط تابستان بیفتد. در زمان پاپ گرگوری 13 در اواخر قرن 16 میلادی میزان اختلاف تقویم جولیوس به ده روز بالغ شد، اعتدال بهاری سال 1582 به یازدهم مارس افتاد، چنانچه طول سال شمسی کمتر از 25/365 روز بود.

انواع تقویم 98 :

1. دیواری

به طور کلی، انواع تقویم دیواری همانطور که شاید از اسمش پیدا باشد برروی دیوار نصب می شود و جلوه خوبی به محیط می دهد. برای مثال شما میتوانید تقویم دیواری را روی دیوار اتاق خواب خود نصب کنید تا هر زمان که بیدار شدید چشمتان به آن بیافتد و از تاریخ دقیق روز خبر دار شوید. همچنین تقویم دیواری به دسته بندی های متفاوتی تقسیم بندی می شود برای مثال ما تقویم دیواری حصیری هم داریم، یکی از دلایلی که به آن تقویم دیواری حصیری میگویند، میتواند این باشد که این نوع از تقویم های دیواری دارای شکل و شمایل حصیر می باشد. این تقویم ها در دوسته در ایران موجود میباشد، نوع داخلی و نوع خارجی، نوع خارجی به علت داشتن بسته بندی شیک و لاکچری دارای قیمت بالاتری می باشند اما این مورد، در مورد تقویم های داخلی صدق می کند.
نوع دیگر تقویم های دیواری، تقویم دیواری کاغذی و یا گلاسه ای است. به طور معمول این دسته از تقویم های دیواری دارای قیمت مناسب تری نسبت به انواع تقویم های حصیری می باشد. فضای خالی و یا فضای سفیدی که در این نوع از تقویم وجود دارد، این امکان را به شما میدهد که بتوانید متن، لوگو و یا عکس تبلیغاتی خودرا برروی این فضا چاپ کنید. به طور معمول از این دسته از تقویم ها در ارگان ها و شرکت ها استفاده می شود. سالانه تعداد زیادی از ارگان ها و شرکت های دولتی و غیر دولتی از نوع تقویم ها برای تبلیغات استفاده می کنند.

 

سررسید و هدایای تبلیغاتی ابن سینا چه خدماتی ارائه می دهد؟

مجموعه سررسید و هدیای تبلیغاتی ابن سینا تمام خدمات سفارش و چاپ سررسید را بر عهده دارد و با دارا بودن چاپ خانه اختصاصی متعهد می شود که در سریع ترین زمان ممکن هدیه تبلیغاتی شما عزیزان را تحویل دهد.

درباره نویسنده