دسته بندی محصولات
دسترسی سریع

اطلاعات کاملی درباره هدفون

اطلاعات کاملی درباره هدفون

هدفون
موقعی که سونی در سال 1979 واکمن را معرفی کرد دیدگاه امروزی درباره طراحی هدفون‌های جدید شکل گرفت. درواقع امکان برخورداری از موسیقی در مکان‌های مختلف باعث شد تا هدفون نیز به‌عنوان یکی از لوازم و ابزارهای پوشیدنی دنیای تکنولوژی محسوب شود. البته ناگفته نماند به مانند همه عناصر تکنولوژی این ابزارها نیز توانستند تغییرات و تاثیراتی را نیز در فرهنگ جامعه هاایجاد کنند. کافی است وقتی در فروشگاه ها هستید تعداد هدفون‌ها را بشمارید.
مانندسایر وسایل شخصی دنیای تکنولوژی هدفون نیز قبل از اینکه به این روش امروزی استفاده شود، کاربردهای دیگری داشت. درواقع آمریکایی ها در  دهه 90 در جریان جنگ‌های جهانی اول و دوم از هدستی با فریم سیمی، آن هم تنها برای یک گوش استفاده می‌کردند؛ درنتیجه ارتباط بین سربازان و فرماندهان بهتر و راحت‌تر انجام میشد.و این هدست به میکروفون نیز متصل میشد. جالب است بدانید هنوز هم در هدفون‌های امروزی از جک‌های هدفون آن زمان‌ها استفاده می‌شود.

در سال 1895 هدفونی ساخته شد به نام الکتروفون. تا این هدفون بتواند پخش موسیقی زنده را با استفاده از تکنولوژی سوئیچ برد به خانه‌ها بیاورد. درواقع در آن زمان با این تکنولوژی مردم می‌توانستند یکی دو ساعت به موسیقی که از مرکز تئاتر لندن پخش می‌شد گوش دهند. هدست الکتروفون میله‌ای بود به شکل صلیب. گوشی را که به سیمی وصل بود نگه می‌داشت. این طراحی کمک می‌کرد تا گوشی به راحتی از گوش خارج شود.

ورود هدفون‌های واکمن
دیگر تحول بزرگ در عرصه هدفون‌ها در سال 1979 به وقوع پیوست. در این سال واکمن سونی توانست تحول عظیمی را در این نوع محصولات ایجاد کند. این واکمن که سبک وزن بود می‌توانست به راحتی توسط کاربران حمل شود و صدای استریو را نیز به راحتی توسط هدفون‌های مخصوص پخش نماید. گوشی هدفون‌های واکمن نیز توسط میله‌ای نازک فلزی که وزن سبکی داشت به هم متصل بودند.

هدفون های بلوتوثی
گفتنی است که هدفون‌های بلوتوثی برای اولین بار در سال 2004 با عنوان هدفون‌های بی سیم وارد بازار شدند که هم‌اکنون نیز در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود. گفتنی است این هدفون‌ها به سرعت جایگاه خود را در بازار پیدا کردند و در انواع مختلفی نیز تولید شدند. اولین کاربران هدفون‌های بلوتوثی بازاریانی بودند که تمایل به استفاده از چنین هدفون‌هایی در ارتباط با گوشی‌های بلک بری خود داشتند.

ایرپادزها
ایرپادزهاآخرین تلاش شرکت اپل در عرصه هدفون‌ها بود. درواقع این هندزفری‌های بی سیم از سال 2016 وارد بازار شدند و طرفداران خاصی داشتند . این هدفون‌های بلوتوث همچنین کارکرد مستقلی نیز دارند و به عنوان وسیله‌ای کاربردی در دنیای امروزی خودنمایی می‌کنند.

تفاوت هدفون، هدست و هندزفری‌

می‌توانیم هدست را دستگاه هدفونی تعریف کنیم که مجهز به میکروفون است. گفتنی است، میکروفون هدست، میکروفونی باکیفیت بالا بوده که کاربران می‌توانند آن را به جهت‌های مختلف حرکت دهند و تنظیمات دلخواهی را در زمینه نحوه قرار گرفتن آن انجام دهند.

ساده‌ترین حالت ممکن هدفون‌ها از دو بلندگوی ساده تشکیل شده‌اند که به هم متصل شده و در بالای سر قرار می‌گیرند؛ به طوری که بلندگوها بر روی گوشی قرار خواهند گرفت و تجربه شنیداری خصوصی را برای افراد به ارمغان خواهند آورد. درواقع تجربه استفاده از هدفون در شنیدن داده‌های صوتی تا اندازه زیادی با بلندگوهای سنتی تفاوت دارد به طوری که در فضایی که اسپیکر صدا را به گوش می‌رساند، صدای شنیده شده ترکیبی از صدا و هوایی که در اتاق است خواهد بود.

هندزفری‌ها جانشین‌ بسیار خوبی برای هدفون‌ها محسوب می‌شوند. این وسایل که گوشی آن‌ها برخلاف هدفون که بر روی گوش قرار می‌گیرند، در داخل گوش جای خواهند گرفت به خوبی می‌توانند وظایف یک هدفون را نیز انجام دهند. همچنین کیفیت صدا در این نوع عالی است.

راهنمای خرید هدفون
یکی از ویژگی‌هایی که امروزه در خرید یک هدفون خوب باید مورد توجه قرار گیرد ، توجه به باسیم بودن و یا بی سیم بودن هدفون است. و همچنین میزان نویزی که تولید می‌کنند. علاوه بر این قیمت هدفون مورد نظر نیز از دیگر موارد مورد توجه خرید هدفون به شمار می‌رود.

ویژگی های یک هدفون خوب
صدای باس
راحتی‌
وزن
طول عمر
بلندی کابل

درباره نویسنده